J:Kenzo

J:Kenzo
Dubstep
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:
J:Kenzo jest aktualnie jednym z najbardziej pożądanych graczy sceny dubstep w Europie. Dubowe brzmienie oraz echa jungle i techno odbijają się w jego produkcjach stworzonych do testowania najmocniejszych soundsystemów i kruszenia najtwardszych parkietów.
Jego debiutancki czarny krążek „Tekno Bass” został wydany w 2007 roku. Od tamtej jego utwory pojawiały się nakładem wielu pionierskich dla sceny dubstep labeli: Tempa, Dub Police, Argon, 2nd Drop i jego własnej wytwórni Soul Shakerz. Kompozycje Kenzo docienił m.in DJ Youngsta, weteran i jeden z głównych promotorów dubstepu. Dzięki niemu kawałek „Roteks” oczekiwany był przez fanów gatunku z całego świata z wielką niecierpliwością. Wydanie go nakładem Tempa Records, razem z utworem „Protected” na flipsajdzie, spowodowało lawiny komentarzy na forach internetowych i w serwisach społecznościowych.
Jay zdobył uznanie czołówki wpływowych selektorów, m.in: Hatcha, N-Type, Distance i Emalkay, jak również postaci spoza kręgu dubstep, jak na przykład legendy techno, Laurenta Garniera. Nie spoczął jednak na laurach i w grudniu ubiegłego roku wydał utwór „Ruffhouse”, który okazał się absolutnym hitem, zarówno na parkietach, jak i w największych rozgłośniach radiowych. Cały nakład ostatniego styczniowego wydawnictwa dla wytwórni Artikal rozeszedł się w niespełna pół miesiąca, co w obecnych warunkach na rynku muzycznym jest niemałym osiągnięciem.
W 2011 r. J: Kenzo został zaproszony do współpracy przez BBC 1Xtra, gdzie w swoich setach prezentuje ekskluzywne dubplate’y. Był również trzykrotnie nominowany do nagrody Dubstepforum Awards 2012 w kategorii „Najlepszy Producent”, a jego dwa kawałki m.in. w kategorii „Najlepszy utwór”. Zaangażowanie i profesjonalizm Kenzo, zarówno w studio, jak i podczas występów powodują, iż liczba jego fanów oraz występów wzrasta w zastraszającym tempie.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →