Jessie Ware

Jessie Ware
Funk / R&B Pop Soul
Kraj:
Wielka Brytania
Jessie Ware, muzyczne objawienie 2012 i artystka nazywana „nową Sade”, w ostatnich miesiącach wyrosła na wielką nadzieję nowego popu. Jej debiutancki album “Devotion” w Wielkiej Brytanii nominowano do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Krążek Jessie święci triumfy także w Polsce i od ponad dwóch miesięcy nie opuszcza czołówki listy sprzedaży Olis.
Kolejne świetne single pochodzące z debiutanckiego album: „Running”, „110%” oraz „Wildest Moments” zachwyciły zarówno fanów nowego R’N’B i muzyki tanecznej jak i miłośników stonowanego wysmakowanego popu spod znaku Adele czy Sade.
“Devotion” okazało się jednym z najbardziej spektakularnych sukcesów 2012 roku,  choć jeszcze niedawno artystka marzyła ponoć o zawodzie dziennikarki sportowej. Na szczęście w odpowiednim momencie jej głos usłyszał Aaron Jerome znany lepiej jako SBTRKT i zaproponował Angielce gościnny występ na swej płycie. Wspólnie nagrane piosenki z płyty „SBTRKT” zaowocowały lawiną kolejnych propozycji ze strony najmodniejszych producentów muzyki klubowej. Na autorskim debiucie Jessie Ware zdecydowała się jednak w odpowiednich proporcjach połączyć nowoczesne brzmienia z tym, co uniwersalne i ponadczasowe: świetnymi aranżami, znakomitymi melodiami i unikalnym głosem.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →