Jazzy M

House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Jazzy M wywarł ogromny wpływ na scenę muzyki house. Nie bez przyczyny nazywany jest Ojcem Chrzestnym tego gatunku. DJ, producent, prezenter radiowy, wydawca, aktywny od 22 lat!

Przez 10 lat prowadził pierwszą na świecie housową audycje radiową „The Jackin Zone” w pirackiej stacji LWR. Zainteresowanie audycją było tak wielkie, że tuż obok stacji założył sklep z winylami, Vinyl Zone, w którym zaopatrywali się w płyty niemal wszyscy wielcy DJ-e tego stulecia: Pete Tong, Darren Emerson, Carl Cox, Paul Oakenfold, Danny Rampling, David Morales, Roger Sanchez, Orbital…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jazzy M to również pierwszy rezydent klubu Ministry Of Sound! Grał na otwarciu klubu w 1991 roku. Do dziś jest jego rezydentem. Jeździ też w trasy firmowane marką Ministry Of Sound. Występował w najlepszych klubach w Europie, m.in. w Pacha na Ibizie. Dziś Ministry, to również wytwórnia płytowa i stacja radiowa, w której Jazzy prowadzi najpopularniejszy program w piątkowe popołudnia.

Karierę producenta rozpoczął realizując nagrania ze Stereo MC’s, a pierwszym utworem wydanym w jego własnej wytwórni Oh Zone był debiutancki singiel Orbitala, „Chime”. Dziś ma na swoim koncie takie przeboje jak „Be Your Be Free” jako Sao Paulo, czy wielki hit nagrany w 2000 roku dla Perfecto – ”Jazzin the Way”. Oh Zone przeżywa rozkwit, a sam Jazzy pracuje obecnie z Timem Deluxem, jako M-Luxe.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →