Jahcoozi

Jahcoozi
Dancehall Dub Electronic
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Przed nimi nikt nie zdobył się na odwagę, by skonfrontować twórczość The Cure z abstrakcyjną, futurystyczną elektroniką. Berlińczycy z Jahcoozi, na najświeższym albumie „Barefoot Wanderer” z sukcesem podjęli taką próbę, czego efektem jest genialna wersja przeboju ekipy Roberta Smitha „Close To Me”. Z mocarnym basem, kwaśnym, połamanym rytmem i hipnotyzującym kobiecym wokalem. To wzorcowy szlagier alternatywnych dyskotek w nadchodzącym, wiosenno-letnim sezonie.

Punkową estetykę idealnie łączą z dubem i dancehallem podkreślając multikulturowe wpływy wspólnym mianownikiem, jakim jest nowoczesna elektronika. Tylko pozornie jest to niechlujny zbiór stylów, tak naprawdę mocno trzymany w ryzach poprzez spójną wizję muzyki i konsekwentny rozwój. Jahcoozi grają od 2003 roku, a „Barefoot Wanderer”, nagrany dla kultowej oficyny Bpitch Control, jest trzecim albumem tego wielonarodowego trio z berlińskim rodowodem. W jego skład wchodzą wychowana w Londynie raperka Sasha Perera (urodzona na Sri-Lance), Robot Koch i urodzony w Izraelu Oren Gerlitz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Szybko zostali dostrzeżeni w berlińskim undergroundzie. Ich debiutancki singiel „Fish” wyszedł w maju 2003 pod patronatem berlińskiego WMF Records. Po tym jak John Peel zagrał go w swojej audycji radiowej w BBC a magazyn „De-Bug” bardzo wysoko ocenił ich singiel, szybko zaczęli otwierać występy takich gwiazd, jak Aphex Twin, Chicks on Speed, Jamie Lidell, czy Mocky. Sami powtarzają, że najlepiej grałoby im się jednak na punky reggae party razem z Marleyem i Lee Perrym.

DJ Chart | Jahcoozi | 04.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Kangding Kay Pruitt Igoe (Rise)
2 Shackleton, Kasai Allstars Mukuba Special
3 Kubo Coo Coo Riddim
4 Jahcoozi Day In Day Out
5 Gonja Sufi Change (Shlomo Remix)
6 Beans Deathsweater
7 Four Tet Love Cry
8 Robot Koch & John Robinson Smorgasbord
9 Koreless M.T.I
10 Adele Rolling In The Deep (Jamie XX Shuffle)
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →