Ion Ludwig

Ion Ludwig
Minimal Tech House
Kraj:
Holandia
Miasto:
Amsterdam
Wytwórnie:

W ostatnich 2 latach jego styl ukształtował się dzięki różnym gatunkom i nazwom. Każdego dnia muzyka pop miała na niego tak duży wpływ, jak duża jest kolekcja płyt jego matki. Ale w końcu to rozwój minimal house’u zadziałał na jego produkcje najbardziej.

W swoich wczesnych produkcjach Ion Ludwig szukał minimalnego dźwięku. Szalone – jak tylko się da – jego kawałki są mroczne i surowe, zawsze zmieniające się i  poruszające. Jego miłość do melodramatycznych efektów jest ujęta w kompleksowych aranżacjach, które łączą się w jeden, fascynujący dźwięk – wciąż szukający rozmaitości i zróżnicowania w każdej produkcji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W takim sposobie produkowania Ludwig odnalazł samego siebie, wydając pierwszy kawałek na składance „Unsigned Project – Push the buttons” dla Dutch Pop Institute. Niedługo po tym wydał kolejny utwór dla brytyjskiego internetowego wydawnictwa „Clevermusic”.

Jego pierwsze kroki w „vinylowej lidze” datują się na rok 2005 poprzez jego produkcję  dla Butane Alphahouse. Później zaczął wydawać w Underline, Stock5, Phonocult i Resopal. Remixy pojawiały się w Archipel, Safari, Einmaleins i wielu innych.

Rok przed ukończeniem studiów, w 2007, Ion wyprowadził się z Amsterdamu do Berlina i odnalazł  swoje odbicie w „Quagmire”. Wydawnictwo to jest bazą dla bardzo specyficznych produkcji – jego i jego przyjaciół. Pierwsza produkcja „Blood Source EP” przyniosła mu uwagę całego świata i była grana przez wielu Djów.

Ion rozpoczął granie live w 2005 roku poprzez używanie swojego komputera i kontrolera midi. Później zaczął dodawać więcej i więcej sprzętu komputerowego do swojego produkcyjnego środowiska. Latem 2007 zaczął eksperymentować z używaniem bardziej złożonych urządzeń do produkcji i na scenie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →