Insaneman aka IMAN

Insaneman aka IMAN
House Progressive House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Insaneman aka Iman przechodzi metamorfozą dźwięków z Punk Rocka, Rocka, New Wave i New Romantic do świata electronic & house music w romantycznie zbuntowanym wydaniu i tak już zostaje.

Fluid twórczy który robi na nim największe wrażenie to Martin Lee Gore i grupa Depeche Mode, jednak zawsze otwarty i chłonny wszystko co nowe i dobre w muzyce .

Insaneman konsekwentnie poddaje przeobrażeniom graną muzykę, będąc jednak od zawsze swoistym indywiduum oryginalności, co czyni jego występy nie do podrobienia.
 
Charyzmatyczny i długo zapamiętywany styl oraz rzetelny warsztat techniczny sprawia, że kręci nieprzerwanie płytami co weekend z powodzeniem od ładnych kilku lat w wielu wielu miejscach .

Regularnie prezentuje swoje sety na antenie Polskiej Radiostacji.    

Współtwórca  filmu dokumentalnego dla TVP „Miłość do Płyty Winylowej”.

Grywa przeważnie jako gwiazda wieczoru lub w asyście swoich kolegów: Innate, Andy Moor, Leama, Delta, Tino Morgado jak również ze znanymi jak: Mad Max, Remy, Narcotic Thrust, Uniting Nation, Jonathan Ulysses, Eric Prydz.

Rezydent Cień klub Kraków.
 
Wydawca 5ciu mix komplilacji z której najbardziej cenioną jest „Zimowy Optymista” gdzie zebrał iście doborowe towarzystwo: Luke Chable, Steve May, Quivver, Andy Moor, Central Rush , Peter Mc Cowan .Te same utwory tych samych wykonawców umieścili na swoich mix kompilacjach Paul Van Dyk, Tiesto i Andy Moor .     

Jego życiowa aureola niczym niewidzialna fala z siłą wodospadu rzuca go samoistnie w nowe i coraz ciekawsze kręgi kreatorów muzycznego świata.
 
Nawiązując przyjaźń z Keithem Mcdoneell’em właścicielem Baroque rec. trafia do serca mechanizmów muzycznych i kopalni jego ulubionych zdziwaczałych dźwięków czując, że to właśnie jego muzyczny tor.

Jego producencki etap rozpoczyna czas przyjaźni z cenionym i utalentowanym duetem Leama & Moor co staje się solidnym wapnem wiedzy o pracy w studiu, a dzięki braterstwu i pomocy inżynieryjnej Andy Moora kończy sesją w The Cable Chamber Studios domu takich sław jak Quivver ,Tilt , Redanka, Soul Mechanik. Insaneman jest jedynym Polakiem który ma zaszczyt pracować w tym kultowym miejscu.
 
Jego singiel ‘’we are one‘’ trafia na top Last Fm ale zostaje wydany tylko na potrzeby promocyjne koncernu Heineken jako hymn pewnego klubu oraz trafia gratisowo na  składanki ‘’Ibiza Hits’ & ‘’Giga Hits‘’  Hit&Hot records.
   
Drugi singiel wydaje już jako Iman w Metod records . „We are U’’ trafia w szczycie na 22miejsce w top download progreesive house na Beatport . Utwór znajduje również  uznanie takich artystów jak Markus Schulz , C-Jay , Eelke Klejn, Jon ObiR.  

Wszystko to motywuje go wystarczająco by spędzać niezliczone godziny w studio tworząc nowe projekty i dając wszystkim to co ma najlepsze Iman music.