Hywel

Hywel
Electronic House Progressive House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

DJ, producent, remixer www.myspace.com/DJHywel, zwycięzca plebiscytu Pure 2005 w kategorii Pure Radio.

Swoją karierę w profesjonalnym świecie muzycznym zaczynał od orkiestry, gdzie grał na klarnecie i saksofonie przez prawie osiem lat. W drugiej połowie lat 90-tych zainteresował się komponowaniem i produkcją muzyczną tworząc pierwsze swoje utwory. Pierwszy duży sukces odniósł w 2002 r., kiedy wyprodukował remix tanecznego hitu wszechczasów, jakim jest „Donna Summer – I Feel Love”. Remix trafił do brytyjskiego radia BBC Radio1, gdzie w audycji prowadzonej przez Seb’a Fontaine’a ostatecznie wylądował na trzecim miejscu listy, która nazywała się Floorfillers. Przez pięć kolejnych tygodni nagranie to nie opuszczało anteny BBC, jednocześnie było grane na całym świecie przez praktycznie wszystkich czołowych DJ’s.

Przez cały rok 2002 zajmował się również produkcją nagrań „live”, z których „Desyn Masiello – Live in Poland”, znalazł się w wytwórni Bedrock John’a Digweed’a jako oficjalne demo tego pierwszego. W międzyczasie, wyprodukował utwór „Mocarella”, który ukazał się na samplerze firmy Miller – „Miller Music Tour” dystrybuowanym w najlepszych klubach w całej Polsce.

W marcu 2003 rozpoczynał pracę nad remix’em utworu Motorcraft – „When Time Will Come” dla wytwórni: Spot On Records z Wielkiej Brytanii. Remix znalazł uznanie m.in. u John’a Digweed’a. W ramach prac studyjnych produkował również chillout’owa kompilację dla Noviki (wokalistki zespołu Futro), która ukazała się jako dodatek do magazynu „Laif Style”.
Produkuje również kompliacje, które wykorzystywane są do pokazów mody. Kompilacje te wykorzystują znani polscy projektanci tacy jak: Paprocki & Brzozowski czy Mariusz Przybylski.

Od maja 2003 był pomysłodawcą i producentem audycji o nazwie PlayMix. Audycja emitowana była w Radiostacji, w każdy piątek (godz. 20-22) i prezentowała najnowsze światowe szlagiery oraz promowała polskich DJ’s. W tym samym czasie Hywel pracował nad kilkoma remixami m.in. dla Pete’ Gooding’a oraz Neve, które ukazały się na rynku brytyjskim na przełomie roku 2004/2005.

Od września 2005 rozpoczyna w BIS – Polskim Radiu audycje o nazwie HouseMix, której jest pomysłodawcą i producentem. Emitowana w soboty o 22, audycja promuje najnowszą muzykę z kręgu house – progressive oraz prezentuje DJ’s zarówno polskich jak i zagranicznych. W ramach audycji, pojawili się na antenie m.in. Anthony Pappa, Greg Vickers, Pete Gooding, Yousef, Funkagenda i wielu innych. W lutym 2006 audycja wygrała plebiscyt Pure 2005 w kategorii Pure Radio na najlepszą audycje radiową z muzyką klubową. Od marca 2006, na antenie audycji, co dwa tygodnie można było usłyszeć dźwiękową wersje prestiżowej listy HYPE CHART pochodzącej z brytyjskiego pisma DJ MAGAZINE. To efekt współpracy, jaką nawiązał Hywel z redakcją tego pisma. Ponadto DJ MAGAZINE publikował na swoich stronach moduł reklamowy na temat Hywela i audycji. Audycja zakończyła swój żywot w sierpniu 2006.

Powrót do radia nastąpił w styczniu 2009. Propozycja współpracy nadeszła ze stacji Planeta.FM. W ten sposób powstała nowa audycja o nazwie: STARTER (www.myspace.com/starterfm), która jest w całości przygotowywana i produkowana przez Hywela. Można jej wysłuchać w każda sobote o godz. 19:00. Strona audycji oprócz wszelkich informacji zawiera również archiwalne wydania Startera. Podsumowując działania radiowe, Hywel wyprodukował dotychczas ponad 200 dwugodzinnych audycji.

W związku ze swoimi licznymi międzynarodowymi kontaktami otrzymuję ogromną ilość nieopublikowanych utworów, co daje słuchaczom oraz uczestnikom imprez z jego udziałem, dostęp do najnowszych światowych produkcji. Jednocześnie przez cały czas produkuje własne utwory oraz różne remix’y i re-edit’y na potrzeby swoich set’ów.