Housemeister

Housemeister
Electro Indie
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Rezyduje obecnie w Berlinie, wypełniając lukę muzyczną między techno, electro i punk. Kultywuje swoją własną definicję parkietowego szału. Po 14 latach prezentowania swoich umiejętności jako dj, postanowił wydać swój drugi album „Who is that noize”. Ukazał się on w maju 2008 na jego własnym labelu All You Can Beat. Wspomniane nowe wydawnictwo oraz pierwszy album „Enlarge Your Dose” wydany dla Boys Noize Records, odzwierciedlają prowadzone przez niego intensywne życie jako master-raver, z olbrzymią porcją nietuzinkowego poczucia humoru. Warto dodać, że owa nieustanna rebelia w jego życiu, to także efekt wcześniejszej współpracy z labelem BPitch Control.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Housemeister miał zaledwie 12 lat, kiedy upadł mur berliński. Dorastał we wschodniej części Berlina, gdzie odbudowane socjalistyczne squaty, po zmianie ustroju, dały zupełnie nowe perspektywy… odrobina anarchii, ciągłe zmiany, dezorientacja, palenie marihuany, zabawy sprayem i słuchanie muzyki… wszystko to złożyło się na nowe możliwości zabawy.

 

Swój pierwszy kontakt z gramofonami miał w młodzieżowym klubie 36er, w którym najczęściej przebywali hip-hopowcy i zwolennicy zabaw sprayem. Rave na dobre rozgorzał dzięki Loveparade94 oraz Mayday. Każdy weekend przebiegał w rytmie 150bpm, w klubach: Bunkier, Walfish, Linientreu (później E-Werk), Tresor, Electric Ballroom. W tamtych czasach oznaczało to dla niego potajemne wykradanie się z domu, podawanie fałszywych danych gdziekolwiek się nie znalazł.

 

W 1995r. opuścił dom rodzinny i przeniósł się do mieszkania w dzielnicy Kreuzberg 36 z jego przyjacielem Alexem. Tuż za rogiem znajdywał się legendarny Hardwax. Niedługo po tym zakupił pierwsze gramofony i zaczął nagrywać mix-tape’y, rozdając je swoim znajomym.

 

Kto dziś nie zna Housemeistera? Od 1999r. członek kolektywu BPitch Control. Gra na całym świecie, jego niepowtarzalne sety można usłyszeć dosłownie wszędzie. Wyprodukował 4 wydawnictwa dla wytwórni Ellen Allien, z których pierwsze było licencjonowane przez Karla Lagerfelda. Przypisuje się mu 17 produkcji z tamtego czasu. W 2006r. Housemeister wydał swój pierwszy długogrający album dla Boys Noize Records „Enlarge Your Dose”, dzięki któremu znalazł się na między innymi okładce niemieckiego magazynu DE.BUG.  2006r. On i jego przyjaciel Dirty Doering założyli label All You Can Beat.

Fotogalerie z udziałem Housemeister

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →