hexStatic

hexStatic
Experimental
Wytwórnie:

Legenda i filar kultowej wytwórni Ninja Tune: angielski duet Hexstatic – pionierzy i prawdziwi mistrzowie wizualizacji z świetnym wyczuciem muzyki elektronicznej.  Obok Coldcut / Zen TV i Addictive TV, są jedynym z najlepszych i najsłynniejszych vjskich teamów na świecie, łączących współczesną elektronikę z obrazem!

 

Swoją karierę zaczynali jako autorzy wizualizacji na początku lat 90tych, z biegiem czasu zwrócili się w stronę muzyki. Dziś mają na swoim koncie 3 autorskie albumy, których obszerne fragmenty ukazały się w postaci DVD. Wspólnie z Coldcut i Greenpeace pracowali nad projektem The Natural Rhythms Trilogy.

 

Są autorami pierwszego audio-wizualnego brytyjskiego albumu – Rewind (Njna Tune , 2000), jak też wielu klipów dla artystów z wytwórni Ninja Tune. Dla potrzeb nowatorskiego albumu Master View (Njna Tune, 2004) stworzyli pierwsze trójwymiarowe wizualizacje. Jako pierwszy skład VJski na świece, użyli Pioneer DVJ-X1 do miksowania płyt DVD (festiwal Sonar, 2004). Stąd nie przypadkowo mówi się o nich – Pionierzy VJ-ingu.

 

Ich sety są unikatowe. Balansują na granicy klasycznego setu vjskiego i pokazu filmowego. Każdy spektakl Hexstatic  to porządna dawka energetyczna, nasycona muzyką takich formacji jak: Coldcut, Cinematic Orchestra, Dee Lite czy Beatlesów i Beastie Boys. Całość duet precyzyjnie łączy z niezwykłymi komputerowymi obrazami.  Ich najnowszy album nosi tytuł: When The Robots Go Bad, powstał przy udziale Organic Audio i Jucie Aleema. Płyta CD i DVD  ukazały się w czerwcu 2007 roku.