Heron

Heron
Minimal Tech House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin

Urodzony w 1982 roku Heron już od dziecka otoczony był muzyką. Zaczęło się od AC/DC oraz Black, Death- i Trach Metalu! Podążając szlakiem EBM i Industrialu, Heron wylądował na stałe w klimacie Detroit Techno. Zainspirowany tamtejszą sceną elektronicznych artystów oraz serią X-Mix, zwłaszcza w wydaniu Richie Hawtin’a czy John’a Acquaviva sam zajął się DJ-ką i produkcją muzyki. W 2005 zamieszkał w Münster, gdzie poznał Jan Senn’a alias Senn, z którym wspólnie rozpoczęli projekt Fossil Fuel. Od tego momentu rozwój umiejętności technicznych i kariera producencka Herona nabrały tempa, aby na przełomie 2007 i 2008 roku zaowocować wykształtowaniem jego indywidualnego stylu i wydaniem pierwszych trzech kawałków przez wytwórnię Minisome. Jego kolejna EPka ‘Retro’ grana przez Richiego Hawtina (min. na Time Warp, oraz na podcaście dla Resident Advisor: RA100) faworyzowana również przez Damon Wild’a, Fabrizio Maurizi’ego i wielu innych artystów, po dużym sukcesie została ponowie wydana na winylu pod skrzydłami DBH Music.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Założyciel i lider labelu Limikola – Heron – to również na co dzień ucieleśnienie słowa ‘techno’. Wraz z Nice Try współorganizuje i rezyduje podczas °SCHALTKREIS – znanego cyklu imprez kładącego bardzo silny nacisk nie tylko na muzykę ale i oprawę wizualną wraz z dekoracją wnętrz. Po trzech latach regularnych imprez pod tym szyldem, na liście gości nazbierało się wiele ciekawych nazwisk, min. Heartthrob (M-nus/NewYork), Barem (M_nus/Argentina) czy Someone Else (Foundsound/Philly)! Na nadchodzące 3-cie urodziny cyklu przybędzie Cari Lekebusch i sam Marc Houle!

 

Dziś produkcje Herona są nie tylko grane ale i oficjalnie supportowane przez artystów takich jak: Laurent Garnier, Richie Hawtin, The Advent, Bryan Zentz, Troy Pierce, Danilo Vigorito, Stephan Bodzin, Camea, Alland Byallo, Xpansul, Chris Liebing, Magda, Pan-Pot, Tim Xavier, Fabrizio Maurizi, Joseph Capriati, Steve Stoll, Damon Wild, Matt Star, Someone Else, Nihad Tule, Emerson i wielu innych…

 

Od 2007 roku Heron prowadzi także własną audycję radiową The Grasshopper Warbler, przez dwa lata na łączach globalbeats.fm, od 2010 reaktywowana przez kanadyjskie ENSONIC.FM. Ze sporej listy gości audycji szczególnie warto wspomnieć znanego już poznańskiej publiczności Falko Brocksieper’a (Substatic) jak również artystów takich jak Psyk (M_nus, Spain), Tim Xavier, Troy Pierce, Brian Sanhaji, John Acquaviva, Fabrizio Maurizi czy Someone Else i Stephan Bodzin!

DJ Chart | Heron | 06.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Cari Lekebusch Ana Kata Mote-Evolver
2 Jesper Dahlback Violent Backlash Drumcode
3 The Subjective Tremmer
4 Tim Grothe Yummy Cake
5 Jeff Keenan On & On Illegal Alien Records
6 Cari Lekebusch Erratic Movements
7 Silvershower Whiteout Plus 8
8 Andreas Muegge Metro
9 G-Man Aquamarin
10 Dave Angel Airborne (Carl Craig's Drums Suck Remix) Planet E
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →