HAIM

HAIM
Pop / Rock
Kraj:
USA
Miasto:
Los Angeles

Pochodzące z San Fernando Valley w Kalifornii HAIM to trzy siostry, jak u Czechowa. Granie jest dla nich prawdziwie rodzinnym interesem: Este, Danielle i Alana Haim dorastały, grając ze swoimi rodzicami rockowe standardy w grupie nazwanej, nomen omen, Rockinhaim. Po kilku latach dziewczyny postanowiły uwolnić się spod opiekuńczych skrzydeł i zaczęły komponować własne utwory, najpierw jako nastoletni girlsband The Valli Girls, a potem pod szyldem HAIM.

Najstarsza z trzech sióstr, Este, gra na basie, a w przerwach między trasami skończyła studia w dziedzinie muzyki na UCLA. Średnia siostra, gitarzystka Danielle, grała w zespołach towarzyszących m. in. Jenny Lewis, Cee-lo Greenowi czy Julianowi Casablancasowi z The Strokes. Najmłodsza w zespole Alana gra na gitarze rytmicznej, klawiszach i instrumentach perkusyjnych.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Potrafią jednak bez najmniejszego problemu zamieniać się instrumentami, jednocześnie bezbłędnie śpiewając na trzy głosy. Składu dopełnia znany perkusista sceny LA, Dash Hutton. W ciągu kilku ostatnich lat zespół otwierał występy Juliana Casablancasa, Cold War Kids, Ke$hy, Grouplove, No Age, Edwarda Sharpe’a and the Magnetic Zeros. Jeszcze przed wydaniem, ich debiutancki album “Days Are Gone” zdobył pierwszą lokatę w bardzo prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2013. Płyta wyszła 2 lipca 2012 roku i od razu została uznana przez publiczność i krytyków – pojawiła się m.in. na pierwszym miejscu brytyjskiej listy przebojów i pokryła się na Wyspach złotem.

DJ Chart | Chaim | 08.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Chaim, Electric J En Milim' (Original Mix) Bpitch Control
2 We Love End Of The Night (David K 'Holy Key' Remix) Bpitch Control
3 J-Mode The Trouble (Lee Curtiss Remix) Leftroom Records
4 Hardage There's enough for all of us feat. Michael Franti (Deniz Kurtel 12" remix) Vibe Me
5 Desire Under Your Spell (Original Mix) Italians Do It Better
6 Soul Clap Noneadatwhitestar Feat. G Titty (Original) Crosstown Rebels
7 Rednail Kidz +1 I Think Of You (Herbert's Love & Happiness Remix) Classic Music Company
8 Oneiro Oneiro Say - Shhh! (Circles & Circles Of Sorrow) Classic Music Company
9 Locussolus Berghain (Darkroom Mix) International Feel
10 Lonya, Roi Okev Backlash (Original Mix) Southsight
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →