Gooral

Gooral
Drum n Bass Dubstep Electro
Kraj:
Polska

Gooral to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Wielkim wpływem na twórczość Goorala było miejsce, z którego pochodzi – Bielsko-Biała. To miasto otoczone górami, dla jednych furtka na góry, dla drugich furtka na zgiełk. Gooral ma bliżej do miasta, ale w górach spędził pół życia, trenując i ucząc ludzi jazdy na nartach.

W połowie lat 90 zakochał się szeroko rozumianej w tamtych czasach muzyce technicznej i elektronicznej. Z Maćkiem Szymonowiczem założył i tworzył projekt PSIO CREW wydając album „Szumi Jawor Soundsystem” i grając setki koncertów. W 2008 roku opuścił Psio Crew rozpoczynając wędrówkę muzyczną…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Owocem wędrowki Mateusza Goorala Górneg stał sie projekt GOORAL, w którym dzwięki odtwarza i tworzy wielu artystów – piona Wam. W skład stałej koncertowej ekipy GOORAL Live wchodzą Tomasz Jabko Łapką (skrzypce), Stanisław Karpiel-Bułecka (wokal) i Michał Kopa Kopaniszyn (vizual art). Mieszanka ta daje wybuchowe połączenie ludzi z różnych kultur i różnych miejsc, co w szczególności można zauważyć na koncertach, począwszy od występów w małych wioskach takich jak Gostynin a kończąc na festiwalach takich jak Sziget.

Artyści z dumą ogłaszają, że w połowie kwietnia nakładem wytwórni SP Records ukaże sie pierwsza „solowa” płyta Goorala pt. „Ethno Electro”.

Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków i wygraną na Radio Waves Festiwal (wraz z Janem Mędralą). Artysta tworzy również muzykę do stron internetowych i filmów.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →