Ghost

Ghost
Electronic Hip-Hop
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Ghost, to pseudonim, pod którym ukrywa się Simon Williamson – producent dobrze znany angielskiej scenie hip hopowej. Zaliczył kilka wyprowadzek, zanim na stałe osiadł w Londynie. Produkcji uczył się od młodości, ale pierwsze numery zaczął wypuszczać dopiero, gdy stać go było na sprzęt. 

Pierwszą EPkę wypuścił w 2003 roku, nosiła tytuł ‘Ghost Stories’. Po trzech latach zdecydował się na wydanie pełnowymiarowego albumu zatytułowanego ‘Seldom Seen Often Heard’. Po kolejnych trzech latach na rynku ukazuje się następca debiutu – ‘Freedom Of Thought’. Ghost zbiera pozytywne opinie od Gillesa Petersona, Semtexa czy Mr Scruffa.

Trudno jednoznacznie określić jego styl. Pierwotnie oparte na hip hopie bity, wymykają się klasyfikacji. Najprościej można powiedzieć, że tworzy on wielowarstwowe, klimatyczne i poruszające kawałki, w których czasem nie brak nawet i rockowej energii. Przeważnie jednak są to spokojne, bitowe i nieco smutne kompozycje, polegające na zabawie samplami, którym blisko do dokonań DJ Shadowa.