Ghost

Ghost
Electronic Hip-Hop
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Ghost, to pseudonim, pod którym ukrywa się Simon Williamson – producent dobrze znany angielskiej scenie hip hopowej. Zaliczył kilka wyprowadzek, zanim na stałe osiadł w Londynie. Produkcji uczył się od młodości, ale pierwsze numery zaczął wypuszczać dopiero, gdy stać go było na sprzęt. 

Pierwszą EPkę wypuścił w 2003 roku, nosiła tytuł ‘Ghost Stories’. Po trzech latach zdecydował się na wydanie pełnowymiarowego albumu zatytułowanego ‘Seldom Seen Often Heard’. Po kolejnych trzech latach na rynku ukazuje się następca debiutu – ‘Freedom Of Thought’. Ghost zbiera pozytywne opinie od Gillesa Petersona, Semtexa czy Mr Scruffa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trudno jednoznacznie określić jego styl. Pierwotnie oparte na hip hopie bity, wymykają się klasyfikacji. Najprościej można powiedzieć, że tworzy on wielowarstwowe, klimatyczne i poruszające kawałki, w których czasem nie brak nawet i rockowej energii. Przeważnie jednak są to spokojne, bitowe i nieco smutne kompozycje, polegające na zabawie samplami, którym blisko do dokonań DJ Shadowa.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →