Gabriel Ananda

Gabriel Ananda
Dub Electro House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Kolonia
Wytwórnie:

Gabriel Ananda interesował się muzyką już jako mały chłopiec. Z 8-latka słuchającego muzyki klasycznej przekształcił się w 16-latka grającego Nirwanę na gitarze. Jednak jego marzenie zostania gwiazdą rocka nie ziściło się. Ale w zanadrzu była też pasja do minimali a la Steve Reich i fascynacja brzmieniami elektronicznymi.

Tak więc wyruszył on w podróż w poszukiwaniu własnej wizji muzyki, której nie mógł znaleźć przez dwa lata do momentu aż w 1995 roku usłyszał na żywo set Svena Vaetha. To było przełomowe przeżycie i Gabriel Ananda zaczął eksperymentować z elektroniką. Dwa lata później miał już na koncie pierwsze wydawnictwo dla niemieckiej wytwórni Hörspielmusik a potem ponad 20 winyli na takich labelach jak: Trapez, Utils, Sub Static, Treibstoff i Karmarouge.

Odświeżająco inny od głównego nurtu niemieckiego techno, Ananda przełamuje przyzwyczajenia słuchaczy używając głębokich, dobrze złożonych dźwięków. Koneserzy niezwykłości uwielbiają jego bezpośrednie i delikatne zarazem beaty. Definicje stają się bezużyteczne, gdy techno, house i dub mieszają się w ten sposób co w muzyce Anandy. Dla Gabriela, poza jego własnym szerokim gustem, nie ma granic stylistycznych. Ten człowiek doskonale wie jak porwać tłum swymi występami – jak wciągnąć słuchaczy w tę niezwykłą muzykę.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Produkcje Anandy niejednokrotnie okazywały się strzałami w dziesiątkę. Tak się stało z wielkim hitem Süssholz„, który w 2004 roku był na pierwszych miejscach list przebojów niemieckich magazynów i w torbach niezliczonej liczby DJ-ów. Podobny los spotkał w 2005 słynny „Ihre persönliche Glücksmelodie”. Te i inne produkcje dały mu pozycję wschodzącej gwiazdy z dobrze znanej kolońskiej sceny minimalnego house u i techno. Uczyniły jednym z najczęściej bookowanych artystów występójących zarówno za deckami, jak i Live. Dziś można go usłyszeć na całym świecie.

Źródło:Audioriver

DJ Chart | Gabriel Ananda | 07.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Axel Bartsch Don´t Forget The Funk Basmati
2 Josh Wink Oakish Ovum Recordings
3 Argy Unreliable Virgin (Tim Green remix) Cocoon Recordings
4 Gabriel Ananda Doppelwhipper Platzhirsch Schallplatten
5 Leon Marimba Memoria Recordings
6 Gabriel Ananda The Hunt Suara
7 Alex Niggaman Makayuni
8 Gabriel Ananda and Dominik Eulberg Oh Gott Oh Gott
9 Dominik Eulberg Opel Tantra Herzblut Recordings
10 Aardvarack Cult Copy 3
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →