Franz Ferdinand

Franz Ferdinand
Alternative Rock Electronic

Franz Ferdinand to obecnie jeden z najbardziej popularnych zespołów na świecie. Właśnie wydali swój najnowszy, najbardziej taneczny i być może najlepszy, już znakomicie przyjęty przez fanów i media album „Tonight”. Na nowej płycie gitarowa energia została połączona z elektronicznymi brzmieniami, a rytm skierował się na parkiet. Franz Ferdinand uwielbiani są za świetne koncerty i przebojowe albumy. Są też zdobywcami tak prestiżowych nagród jak Mercury Prize, NME Awards, MTV Awards, Q Awards oraz Brit Awards.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W skład grupy wchodzą Alex Kapranos, Nick McCarthy, Bob Hardy i Paul Thompson. Zespół wydał swój debiut w wytwórni Domino w 2004 roku trafiając od razu na trzecie miejsce na liście sprzedaży. Singiel promujący płytę pt. „Let Me Out” również szturmem wdarł się na listy przebojów zapewniając grupie na stałe miejsce w rockowym panteonie sław. Drugi album pt. „You Could Have It So Much Better” wydany w 2005 roku trafił od razu na pierwsze miejsce UK Album Charts. Od tego momentu zespół niemal nieprzerwanie koncertuje wyprzedając koncerty na całym świecie.

 

Jednak na szczęście dla swoich fanów muzycy od pewnego czasu pracowali nad nowym materiałem i dzięki temu 26 stycznia 2009 światło dzienne ujrzał najnowszy album Franz Ferdinand pt. „Tonight”. Przed wydaniem płyty do prasy muzycznej dochodziły głosy o niezwykłych współpracownikach dobranych na potrzeby sesji nagraniowej. Raz miał to być wybitny didżej Erol Alkan, innym razem kompozytorzy współpracujący z Girls Aloud, mówiło się też o afrykańskich wpływach na brzmienie szkockiej formacji, aż w końcu oficjalnym producentem płyty został Dan Carey znany ze współpracy z takimi artystami jak Kylie Minogue, Roisin Murphy, czy Hot Chip. Dzięki eksperymentom z brzmieniami oraz flirtowi z disco „Tonight” udowadnia, że Franz Ferdinand potrafią tworzyć tanecznego rocka jak nikt inny. Przygotowywany w specjalnie znalezionym na potrzeby sesji nagraniowej wiktoriańskim budynku concept album odtwarza atmosferę klubowych nocy. Płytę promuje singiel „Ulysses”.

Fotogalerie z udziałem Franz Ferdinand

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →