Franklin De Costa

Franklin De Costa
House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Muzyczne korzenie Franklina De Costy sięgają  twórczości Taiwan Drumset i Hohner Organ. Przez kilka lat, znajdując się pod wpływem metalu, jazzu, 70′ prog/rocka występował on publicznie  jako wszechstronny perkusista. Wraz jednak z wejściem w posiadanie Amigi 500 – nastąpiło przejście na muzykę elektroniczną.

Możliwości tej maszynki przywiodły Franklina do muzyki techno i spędzenia długich godzin w studiu należącym do jego taty. Pierwsze wydane produkcje pojawiły się w 1995 i 1996 roku na labelu Fusion Records. Póżniej Franklin wydawał dla różnych labeli, głównie z Frankfurtu aż w końcu lat ’90 jego poszukiwania doprowadziły go do bardzo eksperymentalnej fazy, zaczął robić muzykę mniej dancefloorową niż poprzednio.  W tym właśnie momencie pojawił się jego unikalny i rozpoznawalny dżwięk.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Koncentrując się na DJingu i organizowaniu imprez, jednocześnie Franklin rozpoczął ekstrawertyczną i ciężką pracę w studiu. W 2003 razem z Yapacciem stworzyli projekt  Studiogemeinschaft, a z frankfurdzkimi artystami takimi jak Bo Irion i Miriam Schulte –  „The Green Empire” – imprezową społeczność internetową.

W międzyczasie Franklin zaczął być rozpoznawany w szerszych kręgach światowych, dzięki produkcjom wydawanym na dobrze znanych labelach takich jak Trapez ltd, Karmarouge Noir, Einmaleins Musik i Treibstoff. Jego single znalazly się na „listach przebojów” niemieckiego wydawnictwa Groove oraz w topten wielu międzynarodowych djów.

DJ Chart | Franklin De Costa | 02.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Zed Bias Reminiscence About The Future Swamp 81
2 Imugem Orihasam Gleam From Distant Gate Nsyde Music
3 Wasserfall Thursday Greta Cottage Workshop
4 Franklin De Costa Bogart Space Funk Argumento
5 Red Rack´em If Only The Past Bergerac
6 Svengalisghost Mars out of Range L.I.E.S
7 Alland Byallo Thirsty Eyes (Dop remix) Bad Animal
8 Kareem Angry Birds Platte International
9 Johannes Volk The Lost Signals Exploration
10 Franklin De Costa The Bulk Connaisseur
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →