Feelaz

Feelaz
Ambient Dubstep Electronic Experimental Minimal Techno
Rok urodzenia:
1982
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Feelaz rozpoczął swoją przygodę z muzyką elektroniczną w połowie lat dziewięćdziesiątych. Na wakacjach w Londynie kupił pierwsze winyle (głównie Jungle i Breakbeat) i odtąd systematycznie powiększa swoją kolekcję. Wtedy w rodzinnym Poznaniu odbywały się pierwsze imprezy pod szyldem „Tresora”, gdzie miał okazję poznać przeróżne odmiany muzyki techno. Pierwsze kroki na scenie zaczął stawiać na przełomie wieków w poznańskich klubach Centrala, Mo, Eskulap czy ZEZ.
W poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków w 2005 roku przeprowadza się do Londynu. Kilkuletni pobyt i tamtejsza scena muzyczna wywarły na nim duży wpływ, a znakomicie zaopatrzone sklepy z płytami pozwoliły rozwinąć jego styl w jeszcze bardziej różnorodną mieszankę. Regularnie grywał tam w klubie Ginglik oraz na imprezach Polish the Dancefloor. Od 2008 roku mieszka znowu w Poznaniu, gdzie grywa i organizuje imprezy w najważniejszych klubach.
Muzykę, którą gra niełatwo jest zdefiniować, gdyż po pierwsze nienawidzi nudy, w związku z czym stara się dobierać różne stylistycznie imprezy, a po drugie uwielbia mieszać różne gatunki i style. Od zawsze twierdzi, że przy tak szerokich zainteresowaniach muzycznych i ilości świetnej muzyki nie potrafiłby się zamknąć w jakąś „szufladkę”. W setach Feelaza jest miejsce zarówno na najróżniejsze wariacje bassowego grania i połamanych beatów, jak i micro house, minimal i techno oraz elektronikę czy downtempo. Wszystko zależy od publiki i od miejsca, w którym gra.
Feelaz grał już w większości polskich klubów, oraz wielokrotnie prezentował swoją wizję muzyczną za granicą: Niemcy (Tresor, Berghain Kantine, Suicide Circus, Hoppetosse, Osthafen – Berlin, I Love Vinyl Open Air – Rottleben, Fokus Festival – Goerlitz, Base – Sinzig), Anglia (Ginglik, The Egg, Gramaphone, Aquarium, Exit – Londyn), Ukraina (Kievbass/Xlib Club – Kijów) czy śródziemnomorska Malta (Liquid Club – San Gwann, Infinity Festival – Zabbar).
Na przestrzeni lat grał u boku takich artystów, jak: Modeselektor, Si Begg, Daniel Bell/DBX, Luke Vibert, Akufen, Scuba, DJ Assault, Milanese, The Hacker, Jeff Mills, Neil Landstrumm, Surgeon, Skream & Benga, Bill Youngman, Damian Lazarus, Dapayk, DJ Maxximus, Dj Pete/Substance, dOP, Falko Brocksieper, Jazzsteppa, Jeff Samuel, Paul Brtschitsch, Shackleton, Synkro & Indigo, Tim Wright, Titonton Duvante, Tobias Schmidt i wielu innych, co również jest odbiciem jego różnorodnego stylu mixowania.

DJ Chart | Feelaz | 11.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Bjork Dull Flame Of Desire (Modeselektor rmxs) One Little Indian
2 Piotr Bejnar Ty Jesteś Melodyman Open Concept
3 Titonton Duvanté Headbann Refreak Designforms
4 Dapayk Solo How Low Mo's Ferry Prod.
5 Marcin Czubala At The Beach in San Foca
6 Guillaume & The Coutu Dumonts They Only Come Out At Night (Sometimes They Come Back "Horror Inc." Remix) Musique Risquee
7 Dave Aju Anyway
8 Clipse Mr. Me Too (Rustie Club Edit)
9 Dapayk & Padberg Island (Nôze rmx) Mo's Ferry Prod.
10 Jacek Sienkiewicz Baecon
11 Falko Brocksieper Lament Sub Static
12 Otto Von Schirach Subatomic Disco Divas Cock Rock Disco
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →