Feelaz

6 832
Feelaz
Ambient Dubstep Electronic Experimental Minimal Techno
Rok urodzenia:
1982
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Feelaz rozpoczął swoją przygodę z muzyką elektroniczną w połowie lat dziewięćdziesiątych. Na wakacjach w Londynie kupił pierwsze winyle (głównie Jungle i Breakbeat) i odtąd systematycznie powiększa swoją kolekcję. Wtedy w rodzinnym Poznaniu odbywały się pierwsze imprezy pod szyldem „Tresora”, gdzie miał okazję poznać przeróżne odmiany muzyki techno. Pierwsze kroki na scenie zaczął stawiać na przełomie wieków w poznańskich klubach Centrala, Mo, Eskulap czy ZEZ.
W poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków w 2005 roku przeprowadza się do Londynu. Kilkuletni pobyt i tamtejsza scena muzyczna wywarły na nim duży wpływ, a znakomicie zaopatrzone sklepy z płytami pozwoliły rozwinąć jego styl w jeszcze bardziej różnorodną mieszankę. Regularnie grywał tam w klubie Ginglik oraz na imprezach Polish the Dancefloor. Od 2008 roku mieszka znowu w Poznaniu, gdzie grywa i organizuje imprezy w najważniejszych klubach.
Muzykę, którą gra niełatwo jest zdefiniować, gdyż po pierwsze nienawidzi nudy, w związku z czym stara się dobierać różne stylistycznie imprezy, a po drugie uwielbia mieszać różne gatunki i style. Od zawsze twierdzi, że przy tak szerokich zainteresowaniach muzycznych i ilości świetnej muzyki nie potrafiłby się zamknąć w jakąś „szufladkę”. W setach Feelaza jest miejsce zarówno na najróżniejsze wariacje bassowego grania i połamanych beatów, jak i micro house, minimal i techno oraz elektronikę czy downtempo. Wszystko zależy od publiki i od miejsca, w którym gra.
Feelaz grał już w większości polskich klubów, oraz wielokrotnie prezentował swoją wizję muzyczną za granicą: Niemcy (Tresor, Berghain Kantine, Suicide Circus, Hoppetosse, Osthafen – Berlin, I Love Vinyl Open Air – Rottleben, Fokus Festival – Goerlitz, Base – Sinzig), Anglia (Ginglik, The Egg, Gramaphone, Aquarium, Exit – Londyn), Ukraina (Kievbass/Xlib Club – Kijów) czy śródziemnomorska Malta (Liquid Club – San Gwann, Infinity Festival – Zabbar).
Na przestrzeni lat grał u boku takich artystów, jak: Modeselektor, Si Begg, Daniel Bell/DBX, Luke Vibert, Akufen, Scuba, DJ Assault, Milanese, The Hacker, Jeff Mills, Neil Landstrumm, Surgeon, Skream & Benga, Bill Youngman, Damian Lazarus, Dapayk, DJ Maxximus, Dj Pete/Substance, dOP, Falko Brocksieper, Jazzsteppa, Jeff Samuel, Paul Brtschitsch, Shackleton, Synkro & Indigo, Tim Wright, Titonton Duvante, Tobias Schmidt i wielu innych, co również jest odbiciem jego różnorodnego stylu mixowania.

DJ Chart | Feelaz | 11.2008

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Bjork Dull Flame Of Desire (Modeselektor rmxs) One Little Indian
2 Piotr Bejnar Ty Jesteś Melodyman Open Concept
3 Titonton Duvanté Headbann Refreak Designforms
4 Dapayk Solo How Low Mo's Ferry Prod.
5 Marcin Czubala At The Beach in San Foca
6 Guillaume & The Coutu Dumonts They Only Come Out At Night (Sometimes They Come Back "Horror Inc." Remix) Musique Risquee
7 Dave Aju Anyway
8 Clipse Mr. Me Too (Rustie Club Edit)
9 Dapayk & Padberg Island (Nôze rmx) Mo's Ferry Prod.
10 Jacek Sienkiewicz Baecon
11 Falko Brocksieper Lament Sub Static
12 Otto Von Schirach Subatomic Disco Divas Cock Rock Disco

Imprezy na których grałem