Etiop

Etiop
Electronic Minimal Tech House Techno
Kraj:
Polska
Wytwórnie:

Producent zajmujący się muzyką elektroniczną. Jego pierwsze produkcje to rok 1998.Wtedy też powstaje Palma rec. Pod którą do dziś wydaje swoje promo cd dwoje producentów Etiop i KYK. Początki to głównie inspiracje stylami minimal-detroit-techno. Przez 3 lata tworzył muzykę pod pseudonimem OEM. Tu też warto wspomnieć o współpracy z płocką technomanią crew i pojawieniu się na kompilacji „Płock Potrafi” a także o koneksjach z składami hiphopowymi NWP, RDX, Mazet. Kolejny projekt Etiopa to Sub+Sub i wydana małym nakładem przez label Palma rec. płyta „Sub Generation”. Płyta została bardzo ciepło przyjęta wśród polskich odbiorców muzyki elektronicznej.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie współpracuje z warszawską wytwórnią Recognition records Jacka Sienkiewicza. Nakładem której wydał w 2004 roku debiutancką Recognition 010EP „Sub+”. Materiał został ciepło przyjęty przez zachodnie środowiska artystyczne. Płyta zdobyła szerokie zainteresowanie i uznanie, jest grana przez światowej sławy DJ’i. Była także okrzyknięta w niemieckim piśmie branżowym Raveline płytą tygodnia oraz zagościła na playlistach w niemieckim piśmie Groove.

 

13 kwietnia 2005 roku odbyła się światowa premiera kolejnego projektu Etiop dla wytwórni Recognition tytuł „Evolution” Jest to 12 pozycja płytowa tej wytwórni. Nie przeszła także bez echa, zagościła na wielu playlistach, oraz zbierała pozytywne recenzje w branżowej prasie. Jeden z traków z tej płyty został także zauważony przez samego Sven’a Vath’a, co zaowocowało umieszczeniem go na składance „The Sound Of The Six Season” wydanej nakładem Cocoon records.

 

Początek roku 2006, pojawił się pierwszy remix dla Jacka Sienkiewicza, mowa tu o epce „Time Starts Now” wydanej w Recognition na której udzielają się także gościnnie 3Channels, Pier Bucci oraz Lee Van Dowski następnie pojawienie się na znakomitej kompilacji hiszpańskiego netlabelu Flumo. Pod koniec roku w listopadzie pojawił się kolejny remix o tytule „The Point” tym razem dla szczecińskiego labelu Typical records.

 

Etiop experymentuje z wieloma gatunkami muzyki. W jego elektronicznych produkcjach stara szkoła spotyka nową szkołę. Wirtuozersko żongluje oldschoolowymi jazzowo-funkowo-disco-soulowymi samplami, osadzając je w ultranowoczesnych zakręconych micro-tech-housowych rytmach. Czasem ociera się to o brzmienia a’la wytwórnia Perlon, niewątpliwie jednak jego muzyka jest charakterystyczna i oryginalna.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →