Erol Alkan

Erol Alkan
Alternative Electro Electronic
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Erol Alkan jak nikt inny potrafi połączyć rock z muzyką taneczną. Jest niezwykle wpływowym didżejem, twórcą remiksów, a także producentem płyt popularnych zespołów rockowych. To dzięki niemu na tanecznych parkietach całego świata spotykają się fani muzyki gitarowej i klubowej.

Już jako dwudziestolatek zorganizował jeden z najpopularniejszych londyńskich cyklów imprezowych – „Trash” stawiając na jak największy eklektyzm i eksperymenty. Jego zdolności didżejskie zostały docenione przez takich artystów jak Madonna i Daft Punk, którzy zaprosili go do otwierania ich koncertów oraz przez branżę muzyczną, dzięki czemu zdobył prestiżową nagrodę magazynu Mixmag – „DJ Of The Year”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ważnym elementem setów didżejskich Alkana stały się mash-upy – nieprawdopodobne połączenia utworów, które na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe. Najpopularniejszym z nich okazał się miks utworu Kylie Minogue „Can’t Get You Out Of My Head” z kultowym „Blue Monday” New Order. Tym ostatnim tak spodobał się ten pomysł, że zespół wykonuje czasem kompozycję w formie wymyślonej przez Alkana.

Jest on również cenionym remikserem, z którego usług korzystali m.in. Bloc Party, Franz Ferdinand, Justice, The Chemical Brothers, Yeah Yeah Yeahs i Hot Chip. Ostatnio Erol Alkan angażuje się w produkcję studyjną. Współpracował z Klaxons, Late Of The Pier, The Mystery Jets i The Long Blondes.

DJ Chart | Erol Alkan | 04.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Erol Alkan A Hold on Love (Tom Trago's Tokyo Mix) Phantasy Sound
2 Andre Bratten Trommer Og Bass (Original Mix) Correspondant
3 Dust 1515 (Original Mix) Sisterjam
4 Willie Burns The Heaviest Elements (Original Mix) Unknown To The Unknown
5 Erol Alkan Bang! (Emperor Machine Extended) Phantasy Sound
6 The Barking Dogs Last Call to Black Loops (Original Mix) Optimo Trax
7 Ghost Culture Half Open (Original Mix) Phantasy Sound
8 Daniel Avery Free Floating (Matt Walsh Remix) Phantasy
9 Alien Alien One By One (Rodion Remix) Meant Records
10 Carisma Talento Matemático (Original Mix) Comeme
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →