Ernesto

Ernesto
Electronic Soul
Kraj:
Szwecja
Miasto:
Göteborg
Wytwórnie:

Jonatan Bäckelie występujący pod pseudonimem Ernesto to 27 – letni wokalista ze Szwecji, który po sukcesach w Skandynawii, Wielkiej Brytanii i Japonii (tylko na rynku japońskim sprzedanych zostało ponad 20.000 egzemplarzy jego płyt), zwraca na siebie uwagę całego świata.

Ernesto to od wielu lat jeden z najbardziej oryginalnych i utalentowanych wokalistów na scenie tanecznej, umiejętnie łączący stylistykę house z przyjemnym dla ucha groovem, smaczkami soulu i broken beatu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W swoim bogatym dorobku artystycznym zapisał współpracę z tak znakomitymi producentami, jak: Seiji (Bugz In The Attic), Swell Session, Jori Hulkkonen, Beanfield, Plej, Atjazz, Drumagick, Blu Mar Ten, Nu:Tone, Logistics, Landslide, Yukihiro Fukutomi, Kyoto Jazz Massive, Hird, Nils Krogh, Quant, Motorcitysoul, DJ Kawasaki, Marc de Clive-Lowe, The Infiltrators, czy Stateless.

Rodzima publiczność doskonale pamięta go z kultowych już kompilacji Nordic Lounge oraz licznych występów, m.in. w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Katowicach i Szczecinie.

Jego ostatni album „Find the Form” spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i niezwykle ciepłymi recenzjami. Najlepsze europejskie magazyny jednogłośnie okrzyknęły go mianem „najlepszego współczesnego skandynawskiego soulu”.

Od 2002 roku Ernesto regularnie występuje niemal we wszystkich częściach świata, zarówno na kameralnych koncertach i imprezach klubowych, jak i dużych festiwalach.

Jesienią 2009 roku planowane jest wydanie jego kolejnego albumu, będącego podsumowaniem jego owocnej współpracy z zaprzyjaźnionymi producentami.

DJ Chart | Ernesto Ferreyra | 03.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Martin Teysera Wider Herencia Records
2 Luciano Dance Unity Cadenza
3 Audio Werner All for Her Hartchef Discos
4 Jorge Savoretti Machines 02 Drumma Records
5 Ernesto Ferreyra Chilling Memoria Recordings
6 Birdsmakingmachine Wild Carrots BMM
7 Alejandro Mosso Tupungato Mosso
8 Andres Skate This Way La Vida
9 Chris Carrier Planete Euphorique Robsoul Recordings
10 Ernesto Ferreyra From Left to Right Savor Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →