Erick Morillo

Erick Morillo
House
Kraj:
USA
Miasto:
Nowy Jork
Wytwórnie:

Erick Morillo to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie muzyki house, a przez wielu znawców uznawany za absolutnego giganta muzyki dance.

Wątpię, aby znalazła się choć jedna osoba nie znająca jednego z największych hitów lat 90-tych, Reel 2 Real – „I Like To Move It”. A to był tylko początek niesamowitej kariery Morillo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cały czas był obecny w dj’skim i prodenckim świecie nowej fali muzyki dance, produkując kolejne wspaniałe klasyki i budując swą legendę. W 1997 założył największy nowoczesny label house’owy po drugiej stronie oceanu – Subliminal Records. Jedyną wytwórnią która miała równie silny wpływ na rozwój i popularyzację muzyki house to brytyjskie Defected.

W 1999 kolaboracji z Harry „Choo Choo” Romero i Carlos’em Sosa jako Ministers De-La-Funk wydali moim zdaniem jeden z najlepszych utworów w całej historii muzyki house – „Believe”, gdzie swego głosu użyczyła niesamowita Jocelyn Brown. Do dziś można go usłyszeć w setach wielu DJ’i, a swą pozytywną energią za każdym razem wprowadza euforię na parkiecie.

Eric „Mo” Morilo to także jeden z najwybitniejszych remikserów w historii. Remiksował wszystkich, od Whitney Houston do Basement Jaxx, od Sneaker Pimps do Macy Gray, od Boba Sinclara do Enrique Iglesiasa. Nie wypada nie wspomnieć o takich nazwiskach jak Crystal Waters, Junior Jack, Crystal Method,  Anthony Rother, Kid Crème, Ultra Nate czy nawet Modjo.

Jednak z punktu widzenia przeciętnego imprezowicza najważniejszą informacją wydaje się niekwestionowana pozycja kultowego DJ’a. Imprezy z jego udziałem obrastają w legendy, a jego miksy cały czas zajmują wysokie miejsca na osobistych playlistach wielu ludzi. Jest bardzo pracowity, w swojej karierze potrafił zagrać nawet 30 imprez w jednym miesiącu. Ma na koncie rezydentury w takich klubach jak Crobar w Miami, Pacha na Ibizie czy Ministry of Sound w Londynie. Jest jednym z najbardziej utytułowanych DJ’i, co potwierdzają nagrody Best House DJ (1999-2001), Best International DJ (2002), Best DJ by Mixmag (2004) oraz liczne występy w telewizji.

W roku 2004 Morillo wydał swój pierwszy album – „My World”. Można tam znaleźć kolaboracje z takimi artystami jak Puff Daddy, Audio Bullys, Terra Deva czy kojarzonym z „I Like To Move It” Mad Stuntman’em. Wielkim hitem z tego albumu okazał się nagrany wspólnie z Audio Bullys parkietowy killer „Break Down The Doors”, gdzie w teledysku gościnnie wystąpiła supermodelka Naomi Campbell, a sam utwór przyczynił się do popularyzacji electro house na całym świecie.

DJ Chart | Erick Morillo | 10.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Denis The Menace, Sandro Monte, Shawnee Taylor Love In Me Feat. Erick Morillo (SYMPHO NYMPHO Remix) Subliminal Records
2 Denis The Menace, Syke'n'Sugarstarr World In Your Hands (Original Mix) Subliminal Records
3 Milk & Sugar Stay Around (For This) 2012 Feat. Ayak (David Penn Remix) Milk & Sugar
4 Shane Long Twenty One (Original Mix) Recovery House
5 Gregor Salto, Chocolate Puma Gimme Sum (Original Mix) Pssst Music
6 T3KTONE Sankadilla (Original Mix) Subliminal Records
7 Hardwell Three Triangles (Original Club Mix) Perfecto
8 Superskank Good Time (Olivier Giacomotto Remix) 1605
9 Chocolate Puma Go-Go Boots (Original Mix) Pssst Music
10 Hoxton Whores Weekend Feat Angie Brown (The Potbelleez) Whore House
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →