Erick Morillo

4 715
Erick Morillo
House
Kraj:
USA
Miasto:
Nowy Jork
Wytwórnie:

Erick Morillo to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie muzyki house, a przez wielu znawców uznawany za absolutnego giganta muzyki dance.

Wątpię, aby znalazła się choć jedna osoba nie znająca jednego z największych hitów lat 90-tych, Reel 2 Real – „I Like To Move It”. A to był tylko początek niesamowitej kariery Morillo.

Cały czas był obecny w dj’skim i prodenckim świecie nowej fali muzyki dance, produkując kolejne wspaniałe klasyki i budując swą legendę. W 1997 założył największy nowoczesny label house’owy po drugiej stronie oceanu – Subliminal Records. Jedyną wytwórnią która miała równie silny wpływ na rozwój i popularyzację muzyki house to brytyjskie Defected.

W 1999 kolaboracji z Harry „Choo Choo” Romero i Carlos’em Sosa jako Ministers De-La-Funk wydali moim zdaniem jeden z najlepszych utworów w całej historii muzyki house – „Believe”, gdzie swego głosu użyczyła niesamowita Jocelyn Brown. Do dziś można go usłyszeć w setach wielu DJ’i, a swą pozytywną energią za każdym razem wprowadza euforię na parkiecie.

Eric „Mo” Morilo to także jeden z najwybitniejszych remikserów w historii. Remiksował wszystkich, od Whitney Houston do Basement Jaxx, od Sneaker Pimps do Macy Gray, od Boba Sinclara do Enrique Iglesiasa. Nie wypada nie wspomnieć o takich nazwiskach jak Crystal Waters, Junior Jack, Crystal Method,  Anthony Rother, Kid Crème, Ultra Nate czy nawet Modjo.

Jednak z punktu widzenia przeciętnego imprezowicza najważniejszą informacją wydaje się niekwestionowana pozycja kultowego DJ’a. Imprezy z jego udziałem obrastają w legendy, a jego miksy cały czas zajmują wysokie miejsca na osobistych playlistach wielu ludzi. Jest bardzo pracowity, w swojej karierze potrafił zagrać nawet 30 imprez w jednym miesiącu. Ma na koncie rezydentury w takich klubach jak Crobar w Miami, Pacha na Ibizie czy Ministry of Sound w Londynie. Jest jednym z najbardziej utytułowanych DJ’i, co potwierdzają nagrody Best House DJ (1999-2001), Best International DJ (2002), Best DJ by Mixmag (2004) oraz liczne występy w telewizji.

W roku 2004 Morillo wydał swój pierwszy album – „My World”. Można tam znaleźć kolaboracje z takimi artystami jak Puff Daddy, Audio Bullys, Terra Deva czy kojarzonym z „I Like To Move It” Mad Stuntman’em. Wielkim hitem z tego albumu okazał się nagrany wspólnie z Audio Bullys parkietowy killer „Break Down The Doors”, gdzie w teledysku gościnnie wystąpiła supermodelka Naomi Campbell, a sam utwór przyczynił się do popularyzacji electro house na całym świecie.

DJ Chart | Erick Morillo | 10.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Denis The Menace, Sandro Monte, Shawnee Taylor Love In Me Feat. Erick Morillo (SYMPHO NYMPHO Remix) Subliminal Records
2 Denis The Menace, Syke'n'Sugarstarr World In Your Hands (Original Mix) Subliminal Records
3 Milk & Sugar Stay Around (For This) 2012 Feat. Ayak (David Penn Remix) Milk & Sugar
4 Shane Long Twenty One (Original Mix) Recovery House
5 Gregor Salto, Chocolate Puma Gimme Sum (Original Mix) Pssst Music
6 T3KTONE Sankadilla (Original Mix) Subliminal Records
7 Hardwell Three Triangles (Original Club Mix) Perfecto
8 Superskank Good Time (Olivier Giacomotto Remix) 1605
9 Chocolate Puma Go-Go Boots (Original Mix) Pssst Music
10 Hoxton Whores Weekend Feat Angie Brown (The Potbelleez) Whore House

Imprezy na których grałem

South West Four Festival 2012 Londyn

South West Four Festival 2012

Nd, 26 sierpnia 2012
godz: 12:00

South West Four Festival 2012 Londyn

South West Four Festival 2012

Nd, 26 sierpnia 2012
godz: 12:00

South West Four Festival 2012 Londyn

South West Four Festival 2012

Sb, 25 sierpnia 2012
godz: 12:00