Ellis

Ellis
Deep house Electrohouse House Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Pojawił się na scenie klubowej w 1995 roku. Pierwszego „seta” zagrał w warszawskim Blue Velvet. Wtedy pochłonięty był rytmami dirty house, minimal, deep. Dalszy rozwój muzyczny oraz szybkie udoskonalanie warsztatu didżejskiego w dużej mierze zawdzięcza stałym wyjazdom do Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Zebrane tam doświadczenia wykorzystuje grając na imprezach.

Ellis związany jest z muzyką właściwie od zawsze – edukację zaczynał od gry na gitarze w garażowym zespole funky-jazz’owym (1994r), gry na klawiszach oraz kursie realizacji dźwięku. Jest samoukiem. Nałogowo poszukuje muzyki i ją kolekcjonuje. Tak samo wygląda jego podejście do miksowania i technik z nim związanych. W tej dziedzinie jest po prostu pasjonatem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zdobywa uznanie nie tylko na imprezach; kompiluje i tworzy muzykę do pokazów mody, współpracuje z radiem, TV, zakończywszy na udźwiękowieniu i muzyce do spektakli teatralnych. W 2000 roku został zauważony przez agencję Amoeba, z którą współpracuje do tej pory. Fascynacja brzmieniami (np. analogowych instrumentów) oraz techniczną stroną muzyki popchnęła go do utworzenia w 2004r razem z Grzegorzem Ochęduszko duetu muzycznego Yego Soundsystem. Od tego momentu oficjalnie produkuje i wydaje własną muzykę.

W Warszawie znany jest wielokrotnych występów (m/in) w Piekarni, Utopii, Klubokawiarni i Klatce, a także rezydentury na imprezach Love Bomb i Audio Thrash. Odwiedził wszystkie liczące się kluby w całej Polsce (od Sfinksa w Sopocie, przez Eskulap (SQ) w Poznaniu, Sono w Bydgoszczy, Soda w Łodzi do klubu Prozak w Krakowie oraz wielu innych), bierze udział w licznych wydarzeniach związanych z muzyką – nie tylko klubową.

Jest także zapraszany poza granice Polski, był między innymi w Village (Soho) w Londynie, Festiwal Muzyczny w Oslo (Norwegia), Vice (Oslo – Norwegia) klub Now & Wow (Rotterdam), Hiszpanii gdzie grał m/in w klubie Catedral (Sevilla) oraz niedługo leci zagrać na Full Moon Party do Tailandii gdzie zagra przed 30 tysięczną publiką bawiącą się na plaży na wyspie Ko Pahnian..

Jego muzyka to ogólnie mówiąc house, a dokładniej sam ją nazywa: sexy deep’n’electro. Podstawą dla Ellis’a jest jak mówi klimat, brzmienie i energia w utworach. Set jest dla niego całością, a nie poszczególnymi utworami. Wyraźne jest budowanie imprezy i klimatu, co w połączeniu z bardzo dobrym kontaktem z ludźmi, precyzją i wysokiej klasy technika daje wspaniały efekt. Podczas imprez wykorzystuje także swoje produkcje, remixy i re-edity co powoduje, że jego sety są ciekawsze i wyraźnie oryginalne.

Wszystko to spowodowało, że zagrał w Polsce lub poza jej granicami razem z takimi uznanymi artystami jak Eddie Amador, Hatiras, Andy Cato (Groove Armada), Phil Kieran, Tiesto, Chicken Lips,  Touché, Rob Bright, Mutiny UK, Matt Samo, James Fierce, Superfunk, Silicone Soul, Paul Farris, Kidstuff, Satoshi Tomiie, Gus Gus, De Phazz, Medicine 8, Scanty Sandwich, Tom Middleton, Roman Lieske, Jeremy Scott, Richard Sen, Santos, Alex Kid, Roger Sanchez, Junior Vasquez i wielu innych.
Ma w swoim dorobku wydane kompilacje, w tym dla klubu Klubokawiarnia w Warszawie i dla (starej) Rdst…

(txt.am)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →