Elektro Moon Vision
Elektro Moon Vision to jeden z pierwszych VJ’skich kolektywów w Polsce, założony w 2004 roku. W ich portfolio znajdują się projekty multimedialne realizowane w formie widowisk wizualnych, performance’u audiowizualnego, interaktywnych instalacji, wielkoformatowych projekcji i mappingu, a także projekcji scenograficznych w spektaklach teatralnych i operowych. Na potrzeby swoich realizacji często projektują innowacyjne konfiguracje technologiczne, włączając kodowanie i programowanie.
Ich prace prezentowane były m.in. w galerii Salon Projektionist i MuseumsQuartier w Wiedniu, w galerii Akarenga Soko w Yokohama, w Japonii, na Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 oraz podczas znaczących międzynarodowych wydarzeniach prezentujących współczesną sztukę wizualną takich jak Cinema Total w Berlinie, sound:frame w Wiedniu, Robot Festival w Bolonii czy VJ Fest w Stambule. W Polsce gościli m.in. na festiwalu sztuki digitalnej Digital_ia, FreeForm Festival, Plateaux, Selector czy Narracje::Instalacje i interwencje w przestrzeni publicznej w Gdańsku. Ich interkatywna instalacja ‘Re-Kreacja’ znajduje się w kolekcji Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie.
Są laureatami m.in. stypendium MuseumsQuartier w Wiedniu, 1. nagrody konkursu ‘Choping’ Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i WEF oraz festiwalu ArtMuse w Bocholt, w Niemczech.
VJsko realizowali obraz dla m.in. Goldie (UK), DJ Krust (UK), Agoria (FR), Ben Klock (DE), DJ Surgeon (DE), Pendulum (AUS), Tricky (UK), Cristian Vogel (CHI).
Są założycielami Share:Krakow, otwartej platformy zrzeszającej artystów nowych mediów, a od 2012 kuratorami i organizatorami międzynarodowego festiwalu sztuki (post)cyfrowej PATCHlab (patchlab.pl).
Współpracują m.in. z: ASP w Krakowie, Instytut Technologii w Wyższej Szkole Blekinge w Karlskrone, w Szwecji, Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Teatr Stary w Krakowie, Opera Krakowska, Festiwal Kultury Zydowskiej, Alvernia Studios, Instytut Polski w Wiedniu, Budapeszcie i Berlinie, Collegium Hungaricum w Berlinie.
elektromoon.co.nr