Electric Whispers

Electric Whispers
Breaks Chill out Deep house Drum n Bass Dubstep Electro Electronic House Instrumental Reggae / Dub Tech House Techno Trance
Rok urodzenia:
1979
Kraj:
Polska
Miasto:
Wrocław

Electric Whispers is an experimental music project of Rafał Jedoń – music producer, remixer and live act from Wrocław / Poland

Electric Whispers czyli Rafał Jedoń – wrocławki producent muzyczny i remikser, stylistyczny kameleon mający na swoim koncie szereg udanych produkcji i konkursowych wyróżnień, remiksów dla innych artystów m. in. Mosqitoo, Marek Biliński, Dot Dot i wielu innych. Występował na żywo m. in. przed takimi tuzami elektroniki jak Jan Jelinek aka Farben, czy Robert Henke aka Monolake.

Po kilkuletniej muzycznej przerwie a następnie przygodzie z mocno komercyjnymi klubowymi brzmieniami nareszcie powraca do źródeł odnajdując się na nowo w pierwotnej nastrojowej elektronice, jak sam podkreśla: „Od lat czuję się artystą wielowymiarowym, gatunkowo rozdartym, płynnie balansującym pomiędzy muzycznymi stylami i konwencjami, co stało się wręcz moim przekleństwem zapędzając mnie niejednokrotnie w muzyczną ślepą uliczkę. Nadszedł jednakże czas, by po latach gatunkowych i stylistycznych eksperymentów skupić się na tym co tak naprawdę jest ekspresją mnie i skanalizować umiejętności, pomysły w spójnym autorskim projekcie. I tak oto jesienią 2011 zrodził się pomysł na Electric Whispers.”

Elektryczne Szepty to hipnotyczny, nastrojowy, gatunkowy koktajl post elektroniki inspirowanej ambientem, chill outem, idm, techno, trance, house etc.

http://soundcloud.com/electric-whispers

https://www.facebook.com/ElectricWhispers