Ed Rush

Ed Rush
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania

Nie ma na świecie wielu artystów, którzy mogą poszczycić się swoim wpływem na ukształtowanie i wyznaczenie kierunku rozwoju gatunku muzycznego, co więcej, nie ma wielu artystów którzy robili to wielokrotnie. Ed Rush jest wyjątkiem od tej zasady. Od samego początku swojej przygody z muzyką, przekształcając i pchając drum & bass na nowe drogi, udowadniał, że taką wielką zdolność posiada.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Poruszając się w świecie hip hopu i elektro Ed Rush, podobnie jak wielu jego rówieśników, dał się pochłonąć przez scenę rave, rozkwitającą w jego rodzinnym Londynie. Doskonale odnalazł się w tym klimacie i namówił swojego przyjaciela – Nico Sykes’a do współpracy przy produkcji pierwszego track’a. Tak powstał darkside’owy klasyk, który wyznaczył nowy kierunek dla muzyki hardcore i pchnął ją w stronę tego, co dziś nazywamy drum & bass – „Bludclot Artattack”. Ed Rush poszedł za ciosem, u boku dj Trace’a wszedł do studio i rozpoczął kreowanie swojego niepowtarzalnego stylu – jak z karabinu maszynowego ze studia tego wypłynęły klasyki gatunku – „The Mutant” i „Guncheck”, które mogłyby dziś posłużyć jako znak rozpoznawczy stylu stworzonego przed Ed Rush’a i znanego na całym świecie jako „techstep”

 

Releasy dla wytwórni Grooverider’a „Prototype” a następnie dla „Metalheadz” na stałe potwierdziły wiodącą pozycję Ed Rusha wśród „elitarnych” producentów drum & bass. Nie tylko bowiem produkował on doskonale, ale swoimi pomysłami i wykorzystywanymi technikami tworzył nowe podstawy dla gatunku, podstawy które na zawsze zmieniły oblicze muzyki drum & bass

 

Przełomowym punktem w karierze muzycznej Ed Rush’a było rozpoczęcie współpracy z Optical’em – stworzenie wraz z nim albumu, wytwórni i brzmienia, które stało się potem inspiracją dla rzeszy producentów na całym świecie. Ich debiutancki „Warmhole” został szybko okrzyknięty LP wszechczasów i okazał się pierwszym z pięciu long play’ów, których miał nam potem dostarczyć ten płodny duet – „The Creeps”, „Original Doctor Shade”, „Chameleon” i wreszcie długo oczekiwany „Travel The Galaxy” – projekt nawiązujący do klasycznego brzmienia wytwórni Virus.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →