dRWAL

dRWAL
Chill out Deep house Indie Dance / Nu Disco Progressive House Tech House Trance
Rok urodzenia:
1969
Kraj:
Polska
Miasto:
Gdańsk

DJ z tzw ‚pierwszej fali’ undergroundowych dj-ów klubowych lat 90. Zaczynał jako prezenter audycji radiowej Drewutnia Drwala Drągala (od 1992 Radio Gdańsk, a następnie Radio ARnet oraz ESKA Trójmiasto), która była pierwszym w Polsce programem emitujących taneczną elektronikę od techno, acid, house, trance po industrial i EBM. Z końcem 1992 zaczął grywać w gdańskim klubie FORTY prezentując muzykę wykonawców, ówcześnie jeszcze mało znanych w Polsce, jak UNDERWORLD, ORBITAL, SVEN VATH czy The CHEMICAL BROTHERS.

W latach 1995-97 koncentrował się głównie na muzyce Goa Trance zaczynając grać z płyt winylowych i organizując imprezy w klubie FORTY. W kolejnych latach przeszedł przez różne stylistyki jak Big Beat, Drum’n’Bass, Techno i Filtered House, by od 2000 roku skupić się wyłącznie na progresywnych odmianach house i trance. W Trójmieście można go było usłyszeć w kultowym SIOUXIE TOWER a następnie w legendarnym już METRO, gdzie pełnił rolę rezydenta a także w istniejącym do dziś sopockim SFINKSie. W tym okresie ponadto pisał recenzje do magazynu Plastik, Laif i Kaktus oraz podróżował ze swą muzyką po Polsce.

Obecnie można go definiować jako deejaya deep techhouse’owego, stroniącego od lekkich wokalnych utworów a główny nacisk w muzyce kładzie na progresywną konstrukcję z elementami tribal, acid, electro oraz techno, a utwory które gra charakteryzuje energia oraz odpowiedni balans dobrego smaku i użyteczności parkietowej.

Do roku 2008 odwiedził masę klubów i festiwali występując przed takimi artystami jak Sven Vath, Mijk Van Dijk, Takkyu Ishino, Paul Van Dyk, Subsky, Greg Benz, Rowan Blades, Corvin Dalek, Lady B, Dub Pistols, Laidback, Rasmus, Tonic, Tom Novy, Dr. Motte, Marusha, Westbam, Apollo 440 a nawet DJ Quicksilver.

W ostatniej dekadzie grywa głównie w Trójmieście i okolicach a sety składa z utworów techno, tech i deep house o progresywnym charakterze.

Przez 25 lat posługując się pseudonimem dRWAL był także muzykiem, producentem, realizatorem dźwięku, twórcą spotów reklamowych, dziennikarzem muzycznym, koordynatorem muzycznych serwisów Wirtualnej Polski (Strefa MP3 / Naklubowo / Muzyka), audiomarketingowcem, podcasterem, blogerem oraz event managerem.