Dreddy

Dreddy
Tech House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Tomasz Roehr – czołowa postać na polskiej scenie elektronicznej. Swoją karierę didżejską rozpoczął będąc jeszcze na studiach w Cantenbury, w 1991 roku, jako didżej w rozgłośni uniwersyteckiej, później zaczął grać na imprezach. To był czas breakbeatów i techno. Wraz ze znajomymi jeździł na imprezy Spiral Tribe, Bedlam i inne nielegalne balangi na południu Anglii.

Na drugim roku studiów wraz z kolegami założył T4 Soundsystem. Robili imprezy na uniwersytecie, w domach i lasach, w okolicach Canterbury. Dość znaczący w karierze Tomka był listopad 93 roku, wtedy po raz pierwszy wybrał się na Goa Party w Londynie, gdzie Sid Shanti i James Monroe zaprezentowali nowy gatunek muzyki. Do swoich zamiłowań muzycznych oprócz happy hardcore, czyli drum’n’bass dołączył trance. Niedługo po tym powstały kultowe dla Tomka wytwornie Dragonfly, TIP i Flying Rhino.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 1994 roku po zakończeniu studiów postanowił przenieść się na stałe do Polski. Zdecydował się zająć na poważnie tym, co tak naprawdę do tej pory było tylko hobby – promocją muzyki techno. W 1995 roku wydał pierwszą w Polsce kompilację. ‘DJ Choise vol.1’, która rozeszła się w nakładzie 6000 egzemplarzy. W 1998 rok został wybrany Najlepszym polskim didżejem ’ 97 przez czytelników magazynu Plastik oraz widzów DJ Club (Polsat). W 2001  na Polish Dance Awards otrzymał tytuł DJ roku 2000, a w  2002 i 2003 zajął  4 i 9 miejsce w TOP 100 DJ’S Magazynu Laif.

Od kilku lat współtworzy trzy projekty muzyczne: Tromesę z ‘Magnesem’ Grzegorzem Magnuszewskim, Bigwigs z Magnesem i Jerzym Przeździeckim oraz Zenglodon z Jerzym Przeździeckim, ze znacznymi sukcesami. Ich produkcje zostały docenione i wydane przez wytwornie z Niemiec, Francji, Szwecji, Anglii, Francji, Brazylii, Australii oraz Belgii.

W Polsce występuje pod pseudonimem Dreddy natomiast na świecie znany jest jako Tomek. Od początku swojej kariery występował w najlepszych klubach i na większości znaczących imprez w Polsce oraz na świcie, m.in. Hirsch Bar w Berlinie, Nartaj Temple w Monachium, Aliena Safari & Vortex, RPA. Earthcore, Australia, Stargate, Japan. Samothraki Dance Festival, Greece. FX Industries, Greece. Moksha Project, Israel. TPR Party, Israel. Psytrek, Portugal. Furthur Parties, Spain. Limboland, Norwegia. Empathy, Holland. Hirsch Bar, Germany. Natraj Temple, Germany. The Junction, England. Happy People Prod., Russia. Hypnotix, Czech. Rep. PATEX Spring Party, Hungary.

Grał  między innymi z: Tiesto, Jeff Mills, Sasha, Apollo 440, Faithless, Russell Small, Westbam, Freddie Fresh, Marshall Jefferson, Alex Reece, Mijk Van Dijk, Marco Zaffarano, Takkyuo Ishino, Dr. Motte, Afrika Islam, Marusha, Frank Muller, Fred Giteau i wielu innych.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →