Dop

Dop
Electronic Experimental House
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

DOP – dopamina (C8H11NO2) czyli hormon szczęścia. Clément Zemstov (programowanie), Damien Vandesande (klawisze/saksofon) i Jonathan Illel (śpiew) to trio elektronicznych szaleńców, francuskich następców Jamesa Browna. Razem z takimi postaciami jak duet Noze tworzą nową paryską scenę eksperymentalnej pop-elektroniki, jedno z najciekawszych zjawisk w muzyce ostatnich lat.

Łączą transową repetetywność techno, wibrację soul/funku, hiphopową zadziorność i jazzową rozległość formy z ogromnym scenicznym potencjałem. Ich występy to prawdziwy wybuch energii, podobny do euforii po dopaminowym zastrzyku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wśród rozległych inspiracji wymieniają tak odległe od siebie muzyczne galaktyki jak The Beatles i Serge’a Gainsbourg, muzykę afrykańską i free jazz, Matthew Herberta i Akufena. Ich brzmienie jest trudne do zaszufladkowania – łączą elementy house, minimal, pop, jazz, rap.

Dorobek płytowy grupy stanowią epki dla takich labeli jak francuski Circus Company, niemiecki Milnor Modern i Orac Records ze stolicy grunge’u – Seatlle. We wrześniu 2008 ukazał się ich debiutancki album.

DJ Chart | Dop | 03.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Kadri Gopalnath Sadinchane ( tribute to adolf sax )
2 Gray The Mysterios Ashley Bickerton
3 The Dirtbombs Shari Vari
4 Black Soul Bongo Drums
5 Mad Professor Studio 54 Dub
6 Gregory Porte 1960 What (remix)
7 Slow Hands & Tanner Ross All The Same (Jah Bless Reggae Mix)
8 Otis Gayle I'll Be Around
9 The Dells No Way Back (Ron Hardy Re-edit)
10 Kerri Chandler Je t'aime
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →