Donnell Knox

Donnell Knox
Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Detroit
Wytwórnie:

Donell Knox jest prawdziwą legendą muzyki Detroit Techno. Od początku swojej twórczości jest blisko zwiazany z Jayem Denhamem. Granie muzyki elektronicznej rozpoczął w wieku 16 lat. W czasach swojej młodości wystąpił u boku największych światowych sław muzyki elektronicznej z Chicago i Detroit.

Pierwsza plyta jego autorstwa ukazuje sie w 1994 roku, dalsze produkcje ukazały się nakładem legendarnych juz Black Nation Records, Mechanism Industries Records czy też własnego Sonic Mind Records.

Wydaje także pod pseudonimami Spirit Ma (razem z Fanonem Flowersem) czy też Last Generation (z Jayem Denhamem i Fanonem Flowersem). Przełomem w jego karierze okazal się być rok 1996, kiedy to pierwszy raz przylecial na tournee do Europy. Od tej pory zdążył zaprezentować swoje nieprzeciętne djskie umiejetnosci w takich krajach jak: USA, UK, Francja, Niemcy, Czechy, Polska, Szwajcaria, Litwa, Belgia, Holandia, Singapur, Japonia. Od wiosny roku 2008 zwiazany z organizacją detroitZDRoJ, pracuje w studio nad nowym materiałem.

DJ Chart | Donnell Knox | 06.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Jeff Mills & Counterpart Axis Mission 6277 Confidential Records
2 Counterpart A Priori Axis Mission 6277
3 DJ Bone Subject Detroit Confidential Records
4 Robert Hood Omega
5 Black Knight Battlefield Confidential Records
6 Counterpart Confidentials Confidential Records
7 Jeroen Eleven (Ben Gibson Mix) Confidential Records
8 Ben Gibson Episode Zero (Jeroen Mix) Confidential Records
9 Jeroen New Reality 6277 Mission
10 Jeff Mills The Defender Axis