Doctor Dru

Doctor Dru
Deep house House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hamburg

Wszystko zaczęło się gdy Doctor Dru był małym chłopcem, uderzając perkusyjnymi pałeczkami o garnki i patelnie swojej mamy. Trzy podmioty zdominowały jego młodość, werble, skateboarding i muzyka soul. W późniejszych latach, jego kariera profesjonalnego perkusisty zawiodła go na pełne sale koncertowe w Europie, supportując takich artystów jak R. Kelly. Wypadek na skateboardzie, w którym złamał obie ręce, przerwał jego karierę.

Podkręcanie knobami mixera, które wciąż było możliwe, oraz zamiłowanie do Atari, i perkusji zaowocowało początkiem jego działania w studiu produkcyjnym. Kolejne lata spędził na doskonaleniu swych produkcji, oraz grania z winyli na licznych imprezach w klubach. Nie wiele później produkował z szeroką gamą artystów, w tym z jednym ze swoich bohaterów – Bootsy Collins.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2010 roku otworzył wytwórnie Jeudi Record, z gronem przyjaciół mających podobne spostrzeżenia na muzyczny świat z Baalsaal Records. Następne lata mieszkania w Hamburgu pozwoliły zadebiutować jego produkcjom w setach rodzimych dj’ów z tamtych terenów. „Ooh Gosh!” – jego debiutancka EPka, była w TOP 5 tanecznych list przebojów przez wiele tygodni. Doctor Dru wyprodukował również epkę „Juicy Fruit” w 2011 roku, która była letnim hitem. Singiel ukazał się pod szyldem Exploited.

Zaowocowało to otwarciem jego sub labelu – Black Jukebox, oraz Epką „Anymore”, ze swoimi przyjaciółmi Adana Twins która została wydana przez Baalsaal Records.
Niedawno znów podjął współpracę z wcześniej wymienionym duetem, która była przełomowa, i zakończyła się Epką „Everyday” dla Berlińskiej wytwórni Exploited.

Jego ostatni solowy singiel „The Voice of Dru”, rozszedł się w ogromnej ilości kopii, z hitem o tej samej nazwie, który utrzymywał się przez miesiące na pierwszym miejscu w TOP 10 Deep House na Beatport.com. Z niecierpliwością czekamy co przyniesie przyszłość dla produktów Doctor’a Dru.

DJ Chart | Doctor Dru | 10.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Finnebassen Jaeger (Original Mix) Jeudi Records
2 Ennio Ready 4 Love (Original Mix) Exposure Music
3 Lake People Point in Time (Original Mix) Rinse
4 Bluford Duck Shoulder to Cry On (Original Mix) Jeudi Records
5 Justin Jay Static (Original Mix) dirtybird
6 Floating Points ARP3 (Original Mix) Eglo Records
7 CamelPhat Love 4 The D.O.G.G. (Original Mix) Jeudi Records
8 Patrick Chardronnet All I Got (Original Mix) Connaisseur
9 Karmon No Illusion (Original Mix) Sintope Digital
10 Twin Soul, Roberto Calzetta Straight Forward (Original Mix) Jeudi Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →