Doctor Dru

2 191
Doctor Dru
Deep house House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Hamburg

Wszystko zaczęło się gdy Doctor Dru był małym chłopcem, uderzając perkusyjnymi pałeczkami o garnki i patelnie swojej mamy. Trzy podmioty zdominowały jego młodość, werble, skateboarding i muzyka soul. W późniejszych latach, jego kariera profesjonalnego perkusisty zawiodła go na pełne sale koncertowe w Europie, supportując takich artystów jak R. Kelly. Wypadek na skateboardzie, w którym złamał obie ręce, przerwał jego karierę.

Podkręcanie knobami mixera, które wciąż było możliwe, oraz zamiłowanie do Atari, i perkusji zaowocowało początkiem jego działania w studiu produkcyjnym. Kolejne lata spędził na doskonaleniu swych produkcji, oraz grania z winyli na licznych imprezach w klubach. Nie wiele później produkował z szeroką gamą artystów, w tym z jednym ze swoich bohaterów – Bootsy Collins.

W 2010 roku otworzył wytwórnie Jeudi Record, z gronem przyjaciół mających podobne spostrzeżenia na muzyczny świat z Baalsaal Records. Następne lata mieszkania w Hamburgu pozwoliły zadebiutować jego produkcjom w setach rodzimych dj’ów z tamtych terenów. „Ooh Gosh!” – jego debiutancka EPka, była w TOP 5 tanecznych list przebojów przez wiele tygodni. Doctor Dru wyprodukował również epkę „Juicy Fruit” w 2011 roku, która była letnim hitem. Singiel ukazał się pod szyldem Exploited.

Zaowocowało to otwarciem jego sub labelu – Black Jukebox, oraz Epką „Anymore”, ze swoimi przyjaciółmi Adana Twins która została wydana przez Baalsaal Records.
Niedawno znów podjął współpracę z wcześniej wymienionym duetem, która była przełomowa, i zakończyła się Epką „Everyday” dla Berlińskiej wytwórni Exploited.

Jego ostatni solowy singiel „The Voice of Dru”, rozszedł się w ogromnej ilości kopii, z hitem o tej samej nazwie, który utrzymywał się przez miesiące na pierwszym miejscu w TOP 10 Deep House na Beatport.com. Z niecierpliwością czekamy co przyniesie przyszłość dla produktów Doctor’a Dru.

DJ Chart | Doctor Dru | 10.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Finnebassen Jaeger (Original Mix) Jeudi Records
2 Ennio Ready 4 Love (Original Mix) Exposure Music
3 Lake People Point in Time (Original Mix) Rinse
4 Bluford Duck Shoulder to Cry On (Original Mix) Jeudi Records
5 Justin Jay Static (Original Mix) dirtybird
6 Floating Points ARP3 (Original Mix) Eglo Records
7 CamelPhat Love 4 The D.O.G.G. (Original Mix) Jeudi Records
8 Patrick Chardronnet All I Got (Original Mix) Connaisseur
9 Karmon No Illusion (Original Mix) Sintope Digital
10 Twin Soul, Roberto Calzetta Straight Forward (Original Mix) Jeudi Records

Imprezy na których grałem

Art Of House pres. Doctor Dru Kraków

Art Of House pres. Doctor Dru

Pt, 14 grudnia 2012
godz: 22:00