DJ Mod

2 222
DJ Mod
Drum n Bass Hip-Hop
Kraj:
Polska
Miasto:
Gdańsk
Krzysztof Pytner, 30 lat, urodzony w Koszalinie / mieszkający w Gdańsku – rezydent koszalińskiego klubu „Plastelina”.
Pierwszy kontakt ze strukturą utworów muzyki elektronicznej odkrył używając programu Protracker na komputerze Amiga 500.
Mając niespełna 11 lat zaczął komponować przy użyciu krótkich (10 – 15 sekundowych) 8-bitowych sampli utwory muzyczne (moduły).
Gotowe utwory program Protracker zapisywał na 3,5 – calowych dyskietkach w formacie MOD.
Tak urodził się pseudonim – dj Mod.
W wieku 17 lat Mod po raz pierwszy zagrał publicznie. Stało się to w pomorskim mieście Słupsk podczas hip-hop’owego eventu organizowanego przez zespół E.S.F.A.
Krzysztof w tym czasie nie miksował jeszcze utworów, a jedynie odtwarzał hip-hop’owe utwory muzyczne z płyt CD.
Działo się tak do roku 1999, kiedy to nastąpiła muzyczna ewolucja i zmiana w kierunku dance – hall, dub oraz reggae.
Kultura hip – hop’owa ewoluowała dla Mod’a w zbyt komercyjną stronę, dlatego też w tym czasie postanowił on wstąpić do słupskiego lokalnego Sound Systemu  o nazwie Kable Sound System.
Przez następne 4 lata Mod razem z Mateuszem (Matelon – odpowiedzialny za kamery pogłosowe, sampling i mastering) oraz Dawidem (Chaos – syntezator Yamaha RM1x, kamery pogłosowe) zagrali szereg imprez o stricte dub’owo – dance-hall’owym charakterze.
Kable Sound System był projektem, który pozwolił Krzyśkowi na poznanie wyjątkowych ludzi na swojej drodze i na zawsze pozostanie w jego pamięci.
W 2003 roku Krzysztof kupił używane cd-playery cdj 100s i zaczął na poważnie miksować muzykę.
Inspiracją do przeskoczenia na „trzeci i ostatni poziom” było przesłuchanie singla Stive’a Alexander’a – „Isometric 2” w jednym z Trójmiejskich klubów.
Od 2004 roku dj Mod zaczął zgrywać drum and bass.
Po kilku miesiącach do zestawu cd-player’ów dołączyły 2 czarne technics’y i zaczęła się pogoń za winylowymi płytami – która, de facto, trwa po dziś dzień.