DJ Krush

DJ Krush
Downtempo Hip-Hop Jazz
Kraj:
Japonia

Wielka muzyczna osobowość, najsłynniejszy japoński dj i producent elektroniczny jeden z najoryginalniejszych twórców instrumentalnego hip-hop Ikona ambitnego downtempo – jednym z najoryginalniejszych twórców instrumentalnego hip hopu – japoński DJ i producent elektroniczny, łączący hip-hop trip-hop i jazz; twórca muzyki fimowej, uważny jest również za jednego z prekursorów trip-hopu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DJ Krush nazywany jest również mistrzem gramofonu, ponieważ jako jeden z pierwszych muzyków śmiało wykorzystywał ten sprzęt na scenie. W roku 2002 za album Zen otrzymał nagrodę AIFM w kategorii Najlepszy Album Elektroniczny. Jego melancholijno-jazzujący klimaty instrumentalnych utworów zdobył wielu sympatyków, równocześnie inspirując wielu późniejszych twórców. Ze względu na styl często porównywany jest do DJ Shadowa, choć to właśnie Krush zapoczątkował taki styl.

 

Na jego płytach gościły takie sławy jak Zap Mama, N’Dea Davenport (Brand New Heavies) czy Questlove (The Roots) ale również cała plejada raperów i wokalistów japoński, śpiewajacych i rapujących w ojczystym języku. Ma na swoim koncie 8 albumów, które ukazał się nakład takich wytwórni jak Mo Wax czy Red Ink, przyniósł one tak utwory jak: Danger Of Love czy Final Home.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →