Dirty Bitch

Dirty Bitch
Dubstep Electro Punk
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Dirty Bitch to Voice Controller Kristi, producentka i piosenkarka w audio/video funk/punk/electro żeńskim projekcie `Bitches On Bikes` (Berlin/Polska/Hiszpania) oraz Jimmy King, współproducent i klawiszowiec w rave/punk/dubstep zespole `The Dirty Rich` (Londyn). Kawałki Dirty Bitch zostały zmasterowane przez inżyniera dźwięku Dave`a Pembertona, który współpracuje z takimi gwiazdami angielskiej sceny tanecznej jak Orbital, Groove Armada czy The Prodigy. 
Założeniem tego live aktu jest zelektryzowanie klubowych parkietów tak, by zadowolić miłośników solidnych bitów i brutalnych linii basowych. 
Jako Dirty Bitch łączą takie style jak 4 to the floor, electro, dupstep i breakbeat, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl z post-punkowym żeńskim wokalem, 
break-owymi melodiami i dubstepowym basem, przy którym po prostu nie można się zatrzymać!
Inspirują się takimi artystami, jak: Orbital, Noisia, Spor, The Prodigy, The Chemical Brothers, Ed Rush and Optical, Dirtyphonics, Far Too Loud and Boyz Noize. 
Od 2002 r. Voice Controller Kristi (nazwa jej projektu solo) mieszkała i tworzyła w Kolonii Artystów w Gdańsku (Stocznia). W tym samym czasie była jedną z pierwszych dj-ek w Polsce grającą styl electro. Współpracowała również z takimi zespołami jak `Uniform` czy `Temporary Internet Files`, które tworzyli obecni muzycy z `Dick 4 Dick` i `Gypsy Pill`. Współpraca ta zaowocowała wydaniem EP-ki jako `Temporary Internet Files` a dwa kawałki zostały wydane na płytach Radia `Trojki` oraz składance Noviki `Spokojna Niedziela` przez Radiostacje.
W 2008 roku w Londynie założyła własną grupę żeńska pod nazwa `Bitches On Bikes` (Polska, Hiszpania, US), z którą koncertuje po całej Europie. Muzyka BoB-a, którą produkuje Kristi, to podtekst wschodnio-europejskiego stylu electro, na które nakłada kilka warstw krystalicznych wokali i otula je ciężkim, niskim basem. W `Dirty Bitch` te dźwięki, razem z unikalnym wokalem Kristi zmiksowane zostały z Jimmiego agresywnymi bitami i basami z breakbeatow, dubstepu i drum`n`bass aby stworzyć multi – wymiarowy mix..
Jimmy koncertował  z `The Dirty Rich` dookoła całej Europy.  Produkuje również kawałki Drum`n Bass dla alternatywnego radia z Londynu Point Blank FM a jego najnowszy projekt dubstep-owy został wydany przez  Sub Slayers  – record label z UK.      
Pasją Jimmiego jest tworzenie basów zbudowanych z kilku zakręconych warstw, które usłyszeć można we współczesnym stylu D`n`B zwanym Neurofunk a ostatni rok spędził na tworzeniu własnego, ciężkiego stylu linii basowych.
Voice Controller Kristi i Jimmy King poznali się na jednym z koncertów `The Dirty Rich` podczas ich trasy koncertowej w Niemczech. Spotkanie zaowocowało długą rozmowa o stylach oraz metodach produkcji muzyki. Niedługo potem zdecydowali się połączyć muzyczne siły i po wyprodukowaniu pierwszych kawałków stało się jasne, że stworzyli własny unikatowy styl, dlatego Kristi i Jimmy  połączyli nazwy  własnych zespołów i stworzyli nowy, ekscytujący projekt  `Dirty Bitch`.
Zagrają na żywo w Polsce podczas tournee, które zaplanowane jest na początek grudnia. Kristi na wokalach, przerzuconych przez Korg Kaos Pad oraz cały szereg innych efektów dodanych na kilku mikrofonach jednocześnie wspomagając się kontrolerami midi.  Jimmy zaś,  przy pomocy samplera i klawiszy midi zagra na żywo linie basowe i synth. Sonia Vera, członek grupy Bitches On Bikes, wypełni przestrzeń klubów surrealistycznymi, groteskowymi, wizualizacjami. Nie przegap ich elektryzujących koncertów i sprawdź ich muzę na Soundcloud.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →