Dio

Dio
Deep house House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Dio obecny jest na scenie od 2000 roku.

Jego przygoda z dj’owaniem zaczęła się ponad siedem lat temu w warszawskim Iguana Lounge. Siedemnastoletni Dio zachwycił dojrzałością w wyborze płyt i opanowaniem za gramofonami. Ten jeden występ zadecydował o jego dalszych losach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przez następny rok ambitny DJ grał w wielu klubach mniej lub bardziej znanych. Tak trafił na Dj Bert’a -ówczesnego rezydenta stołecznej Piekarni. Dj Bert dał Dio szansę i zaprosił go do projektu Pierwsze Koty. Pod jego okiem Dio zyskiwał doświadczenie, grając w najpopularniejszym stołecznym klubie. Przygoda z Pierwszymi Kotami trwała ponad rok, w którym to czasie Dio miał okazję grać nie tylko w Piekarni. Po raz kolejny jego udane występy nie przeszły bez echa.

Dio dostał propozycję zagrania w NoBo- pierwszym warszawskim lounge barze. Jeden występ zamieniał się w następny i zanim się zorientował związał się z NoBo na stałe. Od kwietnia 2003 roku Dio jest dumnym rezydentem NoBo. Objęcie rezydentury w NoBo to moment przełomowy w jego DJ’skiej karierze. Granie w NoBo stały kontakt z publicznością oraz bezustanne polerowanie umiejętności technicznych. Rezydentura w NoBo otworzyła Dio drzwi do wystepów w całej Polsce. Praktycznie nie ma liczącego się klubu na mapie Polski, w którym Dio nie występował: Utopia, Piekarnia, On-Off, Mono, HotL, Platinum, Top Floor, Paprotka(Warszawa), Prozac, Cień, Nobar, Zoom (Kraków), Esencja, SQ, Projekt (Poznań), Pepper (Bydgoszcz), Czekolada (Lublin), Sixty9 (Sopot), Mandragora (Gdynia) i wiele, wiele innych…

Jako jeden z niewielu polskich DJ’ów, Dio może pochwalić się solidnym międzynarodowym doświadczeniem. Co roku można go spotkać i usłyszeć jak gra w Hiszpanii. Jest letnim rezydentem klubu Xtra w Gironie. Występuje tam u boku najpopularniejszych Dj’ów ze Szwajcarii, Belgii, Włoch i Hiszpanii. W 2006 roku miał także przyjemność zagrania w stolicy światowego clubbingu- na Ibizie.

W ciągu 7 lat obecności w świecie klubowym Dio grał ramię w ramię lub supportował takie gwiazdy jak: Grant Nelson, Marshall Jefferson, Alex Gopher, Jason Herd (J:Funk, Subliminal), Aaron Ross (Soul Heaven/Defected), Neil Pierce (Soul Heaven/Defected), Bobby D’Ambrosio, Till West & Dj Delicious, Psycho Radio, Tom Middleton (Cosmos), Seamus Haji, The Beginerz, DJ Touche, Spencer Parker, Dj Shield, Mark Knight, Next Evidence, Mateo Siete (F Communications), DJ Marysol ( Chemistry Amsterdam ), DJ Christelle (Pure Paris), DJ Antoine, DJ Farone, Kenny Ground, DJ Bruno ( Cafe Del Mar Ibiza ), Joan Ribbas (Cafe del Mar Ibiza), Barry Ashworth, Patrick Forge, Seiji (Bugz in the Attic), Benji B (Bugz in the Attic), IG Culture, Cesar del Rio, Alan Thompson, Mike Van Loon ( Hed Kandi), Jon Jones (Hed Kandi), Miles Nation (Hed Kandi), Leon Roberts, Pete Haywood, Angels of Love, Cutmaster Jay, Felix Haaksman, Inverse Cinamatics, Stephane Pompougnac (Hotel Costes) oraz z DJ’ami z takich kultowych miejsc paryskich jak Buddha Bar – Ravin, David Visan, Sam Popat, czy Barrio Latino – Carlos Campos, a także z JS Sindressem z Bar Fly oraz gwiazdą sceny breakbeat Soul of Man.

Na początku 2007 roku Dio miał niewątpliwy zaszczyt jako jedyny Polak supportować Jona Jones’a i Miles’a Nation podczas pierwszej oficjalnej wizyty HED KANDI w Polsce. Dio mial okazję występować na tak prestiżowych imprezach jak: Finlandia Midnight Sun 2004, Finlandia Midnight Sun 2005, Finlandia Midnight Sun 2006, Playboy Fotoeroticon 2004, Playboy Fotoeroticon 2005, Playboy Fotoeroticon 2006, Samochód Roku Playboya 2005, Samochód Roku Playboya 2006 oraz wielu innych prestiżowych imprezach o charakterze zamkniętym.

Sety nagrane przez Dio można napotkać w radiu (Radiostacja, Radio Bis) oraz w internecie (Fullhouseradio, Radio-Stylo). Dio jest znany z własnego stylu, jego brzmienia to mieszanka deep/soulful, funky oraz electro house. Niektórzy nazywają ten styl „regressive house”. Selekcja muzyczna to nie jest jedyna zaleta Dio, to również DJ którego kunszt techniczny widać za każdym razem, gdy staje za gramofonami.

DJ Chart | Audiorotax | 01.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 DDMS Makers (Dewalta Mix) Haunt
2 V.A. Sinister Sinister LTD
3 Talismann Talismann 02 Talismann
4 Adam Jay & Rebecca Ciaglia Mepulla Oblongata EP Starkstrom Schallplatten
5 V.A. Re:sender Volume 1 Sender Records
6 Slam Harem (Gary Beck remix) Bek Audio
7 Mictrotrauma Vinyl Selection 2 Traum Schallplatten
8 Octave One New Life Remixes (Dave Clarke remix) 430 West
9 DJ Boris New Generation EP Sci-Tec Vinyl Audio
10 V.A. La Compilacion-Parte 1 Movida Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →