Dimas aka D-Formation

Dimas aka D-Formation
House Progressive House Tech House
Kraj:
Hiszpania
Wytwórnie:

D-Formation to jeden z pierwszych wymyślonych pseudonimów artystycznych Dimasa Carbajo, założyciela undergroundowej wytwórni hiszpanskiej Beat Freak Recordings. Kariera tego madryckiego producenta rozpoczęła się prawie 20 lat temu a jego największe osiągnięcia to między innymi hity: 'Welcome (I Said Shut Up!) i 'Qué Idea”.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dimas jako D-Formation po raz pierwszy wystąpił w 2003 roku wyznaczając sobie misje zrewolucjonizowania i odrodzenia muzyki house na swój własny sposób, aby nadać temu gatunkowi muzycznemu nowa jakość i nowe brzmienie.

 

D-Formation ma powód do dumy-przez 20 lat swojej działalności może poszczycić się wieloma produkcjami oraz 2 wielkimi przedsięwzięciami biznesowymi. King Records (bliźniacza firma Beat Freak Recordings), która w latach 90 tych założył wspólnie z Javierem Martinezem (druga polowa Dimas &  Martinez) aby móc wydawać swoje produkcje oraz wytwórnia Beat Freak Recordings wraz z jej oddziałami / labelami: Intenso Recordings, The Underground Sound of Madrid (TUSOM), Distinto Recordings świadczą o współczesnej wizji muzyki kreowanej przez tego młodego producenta, który zawsze stara się być o krok dalej w swoim myśleniu o muzyce.

 

Produkcje wydawane przez Beat Freak Recordings od samego początku zostały dobrze przyjęte i podziwiane przez wielu artystów m. innymi, autorytet  hiszpanski DJ Chusa i jego wytwórnie Stereo Productions. D-Formation’s przez lata swojej aktywnosci wspólpracowal między innymi z Victorem Calderone, Smokin’ Jo, Chus&Ceballos, The Askew, Xperimental Shop, Romanem Lieske oraz Jocelyn Brown. Dimas aka Dimas & Martinez, DJ Dimas czy D-Formation ma na koncie wiele popularnych produkcji: 'Starstuff’, 'Signs&Portents’ czy 'The Third Dimension’ (zremixowane przez Victora Calderone).

 

W roku 2005 D-Formation wydal kilka znaczących tytulów, między innymi: 'Attack! (No Surrender, No Retreat)’ oraz 'Tribe All’. Owocem jego pracy w studio wraz z Victorem Calderone oraz wokalistka Astrid jest plyta 'In Your Eyes’ .

 

Ponadto wyprodukował remix utworu 'Cloud 9′ śpiewanego przez Claudie Brücken (ex-Propaganda) napisanego wspólnie z Martinem L Gorem z Depeche Mode. Jako dj ma swój specyficzny styl muzyczny: to głęboki, ciemny i mroczny progressive house przeplatany jasnymi, szybkimi zwrotami i pozytywnymi brzmieniami.

 

D-Formation zapraszany jest do wielu krajów całego świata od San Paulo przez Tokyo, Sofie, Ateny, Londyn i Meksyk.

 

Label Dimasa T.U.S.O.M zdobył nagrodę za najlepsza wytwórnię roku 2005 przyznaną przez hiszpański prestiżowy magazyn Deejay Magazine.

DJ Chart | D-Formation | 04.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Dimas aka D-Formation Don't Stop Beatfreak Recordings
2 Schadenfreude The Road Leads East
3 Oscar L El Sueno Beatfreak Recordings
4 Knobs Burundi Clonk Records
5 D-formation, Simon & Shaker Get Exited Feat. Bonzai
6 Shlomi Aber Groove Mechanism
7 Pete Tong, Paul Rogers Get It
8 Ithan C White Flame On You (D-Formation Remix) Beatfreak Recordings
9 Oscar L Cuve & Me TKC Music
10 Mode B Der Satz (Masuki Remix) Frappant
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →