Dick4Dick

Dick4Dick
Disco Electro Indie Punk
Kraj:
Polska
Miasto:
Gdańsk

D4D to muzyczna i performerska grupa założona przez czwórkę przyjaciół z Trójmiasta. Zespół ów wykorzystuje różne gatunki muzyczne, aby tworzyć z nich swój własny język muzyczno- wizualny, a jedynym akceptowalnym aksjomatem w ich działaniu jest zmiana. Nieustanne przeobrażenia stylów muzycznych, wizerunku scenicznego, informacji podawanych na własny temat obrazują pełną swobodę artystycznej wypowiedzi grupy, skutecznie wymykającej się jednoznacznym próbom jej zaszufladkowania.

D4D powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych i multimedialnych: „Silver Ballads” (Zgniłe Mięso, 2005), „Dick Back In Town Ep” (Dickie Dreams, 2006), „Grey Album” (Dickie Dreams, 2008), „The Legendary Dick4Dick 2004-2009” (Mystic, 2009), „Summer Remains” (Mystic 2009).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zespół zagrał ponad 250 wspaniale przyjętych koncertów na terenie całej Europy, zagrał na większości liczących się krajowych festiwalach, brał udział w wielu sesjach zdjęciowych współpracując z najlepszymi fotografami, pojawił się na okładkach kilku czasopism.

Zespół zdobywał nagrody i był nominowany w wielu kategoriach przez takie magazyny jak Aktivist (Nocne Marki 2006- Zespół Roku), Gazeta Wyborcza, Elle, Pulp, Yach Film Fest. Zespół został wybrany na szturmową kapelę promującą kompilację polskiej sceny muzycznej Play: Shortcut To Polish Music 2008, przygotowanej do promocji za granicą. Muzycy zagrali też epizod w filmie 'Moja Krew’ w reż. M. Wrony, oraz przyczynili się do powstania komiksu o D4D autorstwa J.Rebelki 'Dick4Dick: Harem Zordaxa 2009′.

W 2009 r. grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Mystic, dystrybuującą już wcześniej płytę 'Grey Album’. W skład zespołu wchodzą obecnie : M.Bunio.S- gitara, wokal, elektronika (Michał Skrok); Goodboy Khris – bas, wokal, klawisze (Krystian Wołowski); Jacek Frąś – perkusja, sampler; Baron Baye- klawisze, elektronika (Tomek Ziętek).

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →