Derrick May

Derrick May
House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Detroit

Derrick May jest obok Saundersona i Atkinsa uważany za członka „wielkiej trójki” z Detroit, która określiła brzmienie Detroit techno.

Derrick urodził się w Detroit w 1962 roku. W wieku 13 lat zaczął uczęszczać do szkoły na przedmieściach Belleville, gdzie poznał Juana Atkinsa, który pokazał mu świat muzyki elektronicznej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na początku lat osiemdziesiątych Atkins nauczył Maya i jego przyjaciela Saundersona podstawowych umiejętności didżejskich, niedługo potem wspólnie założyli kolektyw Deep Space Soundworks, co dało in możliwość prezentacji swojej ulubionej muzyki na imprezach. Podczas częstych wyjazdów do Chicago, poznał tamtejszą scenę house. Zafascynowany atmosferą klubów, w których grano house wywodzący się z disco, pozostał tam przez rok.

Po powrocie do Detroit postanowił założyć własny klub. May pierwsze swoje nagrania zaczął tworzyć już na początku lat osiemdziesiątych, ale dopiero po sukcesie grupy Cybotron Atkinsa zajął się tym na poważnie. Swoje nagrania wydawał pod pseudonimem Rhythim Is Rhythim. Utwory takie jak „Nude Photo”, „Strings of Life”, „It Is What It Is”, „Kaos” to dzisiaj absolutna klasyka i podstawa muzyki techno.

Muzyka Derricka łączy w sobie beat techno z dźwiękami elektro, samplami instrumentów smyczkowych i ciepłym brzemieniem oryginalnego house’u. Po wydaniu „Strings of Life” May pojechał do Wielkiej Brytanii, gdzie właśnie zaczynała rozwijać się  scena house, a w klubach grano rave i hardcore. Był on pierwszym amerykańskim artystą techno, występującym w Anglii. Pracował przy remiksach dla ABC, Depeche Mode, Fine Young Cannibals, System 7. W ostatnich latach koncentruje się na pracy DJ’a występując na całym świecie oraz na wydawaniu nagrań innych artystów.

DJ Chart | Derrick May | 10.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Greg Gow The Bridge Transmat
2 Tribe Livin' In A new Day (C2 Remix) Community Projects
3 DVS1 Searching Klockworks
4 Karizma Good Knight (Kay Outrolude) R2 Records
5 Jaimy Grinding Drum Mode
6 Kevin Saunderson Til We Meet Again (Carl Craig Remix) KMS Records
7 Greg Gow Black Sun Transmat Records
8 Pearson Sound Indelible
9 DVS1 Floating Klocworks
10 Karizma Beat Dis R2 Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →