Dave Seaman

Dave Seaman
Electronic House Progressive House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Dave Seaman przez wielu uważany za najlepszego dj’a wszechczasów. Zasłynął on z wielu wspaniałych kompilacji wydanych nakładem takich wytwórni jak: Global Underground czy Renaissance. Na scenie klubowej Dave gości już ponad ćwierć wieku, a jego sława obiegła najdalsze zakątki świata. Miał duży wpływ na rozwój Mixmagzine i to dzięki niemu do dziś gazeta ta cieszy się duża popularnością. Skierował brzmienia muzyki house do szerszego grona odbiorców. Był współtwórcą dj’skiej organizacji DMC, gdzie poznał Steve’a Andersa. Połączenie obydwu talentów zapewniło duetowi szacunek i szerokie uznanie. Razem stworzyli hit „Such A Good Feeling” i remixowali takie supergwiazdy jak Michael Jackson, Pet Shop Boys, Kylie Minogue czy Take That.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Los uśmiechnął się znowu do niego, gdy DMC udało się przyciągnąć label Stress Records należący do jego przyjaciela – Nicka Gordona Browna. To właśnie Stress Records zauważył i ujawnił takie talenty producenckie jak Sasha, John Digweed, Danny Tenaglia i Andy z Groove Armady. Kolejną dobrze wykorzystaną szansą była propozycja fotografa Mixmaga – Gary’ego McLarnena, który zaprosił Dave’a by zaprezentował swe umiejętności w ramach nowopowstałego cyklu imprez, który otwierał w słynnym obecnie Shelleys. Za sprawą tego wydarzenia miejsce stało się jednym z najlepszych klubów house’owych w historii Zjednoczonego Królestwa, a fakt, że po tylu latach dj’ska gwiazda Dave’a jest w ascendencie mówi sam za siebie.

 

Dave pomógł także w zaistnieniu takim artystom jak Luke Chale, Phil K czy Infusion, miał też znaczący wpływ na karierę, takich gwiazd jak: Slacker, Timo Maas, James Holden i Anthony Pappa. W roku 2000 Dave stanął za sterami Audio Therapy Music – instytucji, wydawnictwa, labela w którym z grupa zaufanych i myślących podobnie ludzi promuje kolejne etapy rozwoju różnego rodzaju brzmień muzyki elektronicznej. Współpracował także z takimi artystami jak: U2 czy David Bowie. Sprawdził się także jako prezenter BBC czy model reklamując marke Levis.

DJ Chart | Dave Seaman | 11.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Dave Seaman, One Million Toys Everything Comes In Threes (D-Nox & Beckers Remix) Tulipa Recordings
2 Robert Babicz One Day We'll All Be Happy (Original Mix) Selador
3 Marc Romboy Hypernova (Original Mix) Systematic
4 Culoe De Song Y.O.U.D. (Original Mix) Innervisions
5 Nicolas Masseyeff Vero (Original Mix) Herzblut Recordings
6 Jimmy Van M, Luxor T, 3LIAS Da Goom (Steve Parry Remix) Selador
7 Sven Vath L'esperanza (Ame Reinterpretation) Cocoon Recordings
8 Jimpster Eel Pie Island (Original Mix) Systematic
9 Vincenzo, Pan-Pot Fiction Inc (Original Mix) Watergate
10 Dave Seaman The Holy Ghost (Dousk Remix) Tulipa Recordings

Fotogalerie z udziałem Dave Seaman

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →