Daughter

Daughter
Pop / Rock
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Daughter urodziła się w 2010 roku. W zespole swoje pomysły realizowali Elena Tonra i Igor Haefeli, którzy razem studiowali muzykę. Wkrótce zwrócili na siebie uwagę EP-kami „His Young Heart”, wydaną w kwietniu 2011 i „The Wild Youth”, noszącą pieczątkę Communion Records. To drugie wydawnictwo ukazało się w październiku tego roku. W tym samym czasie do zespołu dołączył trzeci członek, Remi Aguilella.

Pierwsze wydawnictwa były tak mocne, a występy tak przekonujące, że zespół szybko zdobył lojalnych fanów – ich liczba ciągle rośnie. Daughter podpisali kontrakty z uznanymi wytwórniami 4AD (Pixies, TV On The Radio, Iron and Wine) i Glassnote (w Ameryce), których etos pracy i historia doskonale pasowały do zespołu. Zwieńczeniem tego etapu było zachwycające wykonanie utworu „Youth”, mającego już ugruntowaną pozycję alternatywnego hymnu, w prestiżowym programie Davida Lettermana – sztuka, która udała się naprawdę niewielu młodym, europejskim zespołom. W 2013 roku ukazał się ich niecierpliwie oczekiwany, długogrający debiut „If You Leave”, który zachwycił tak fanów, jak i krytyków.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Opiniotwórcze brytyjskie portale opisywały go jako „intymny jak szept i monumentalny jak górskie szczyty” (The Fly), „niezwykle piękną od początku do końca, katarsis zarazem orzeźwiające i docierające do głębi (The Line of Best Fit), ” przepięknie pomyślany od pierwszego do ostatniego utworu, z frapującą historią, gęsty od emocji” (Drowned In Sound). „If You Leave” zadebiutowało w pierwszej 20. brytyjskiej listy przebojów i nadal czaruje słuchaczy. Popularność zespołu rośnie dzięki intensywnym trasom koncertowym. W 2013 roku, Daughter zaliczyli ponad 130 występów na czterech kontynentach, zahaczając m. in. o Primavera Sound w Barcelonie, festiwale w Glastonbury i Montreux. Na trasie towarzyszyli także Sigur Rós i The National.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →