DAT Politics

DAT Politics
Electro punk Synth Pop
Kraj:
Francja

DAT POLITICS pochodzą z Lille i są żywym przykładem na to, że muzyka eksperymentalna może być popularna a nawet taneczna. Członkowie zespołu DAT POLITICS po raz pierwszy zagrali razem pod koniec lat 90-tych w ich pierwszym wspólnym zespole Tone Rec jak również projekcie artystycznym Skipp. Jako Tone Rec wydali 4 albumy w belgijskim labelu Sub Rosa i dopiero po tym zmienili nazwę na DAT POLITICS idąc w kierunku electropopu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie tylko dobrze znany, ale i wyjątkowo twórczy, hyperaktywny band DAT POLITICS wydał swoje pierwsze dwa albumy „Villiger” oraz  „Tracto Flirt” prawie w tym samym czasie na początku 2000r. we własnej wytwórni Skipp oraz pod prestiżowym niemieckim labelem A-musik. Niedługo po tym zaczęli otrzymywać zaproszenia na koncerty i inne wydania ich utworów z USA (Tigerbeat6), Japonii (Digital Narcis), Wielkiej Brytanii (FAT CAT) oraz zaproszenia na wiele składanek. Kilka razy dostali honorową wzmiankę na Ars Electronica, jednej z najważniejszych nagród muzyki elektronicznej za ‘Villiger’ i ich remix utworu Tiberbeat 6 ‘NWA’.

 

W 2001 byli dość długo w kontakcie z Chicks On Speed, zainteresowanymi ich muzyką. W 2002 niemiecka wytwórnia Electro Trash wydała ich album „Plugs Plus”, który przyniósł Francji i reszcie świata nowy powiew elektroniki. Prasa oraz fani byli zachwyceni, więc DAT POLITICS nadal koncertował po świecie, jednocześnie nagrywając nową muzykę. W 2004 wydali kolejny album „Go Pets Go”, po którym ruszyli w trwającą niemal dwa lata trasę, podczas której odwiedzili prawie wszystkie kontynenty.

 

W 2006 wydali (w najlepszym tego słowa znaczeniu) najweselszy, najbardziej żywy i euforyczny, a jednocześnie najbardziej popowy album „Wow Twist” w osławionym Chicks On Speed Records oraz EPkę „Are Oui Phony” w amerykańskim  Tigerbeat6. Te utwory porwały publikę do tańca, a takie perełki jak „Turn My Brain Off”, „Step back”, czy „My Toshiba is Alive” stały się hymnem młodej, gorącej publiczności.
Grali na wielu festiwalach i występowali w klubach na całym świecie. Zespoły popowe takie jak Jagga Jazzist, The Blow, czy Architecture z Helsinek poprosiły ich o remixy. W 2007 wystąpili na składance „The Itunes Essentials” pomiędzy Daft Punk, Justice i Busy P. W 2008 wydają kolejny świeży album „Mad Kit”, będący prostym, bitowym napędem w ich chwytliwej, melodyjnej muzyce idealnej do tańczenia.

 

W muzyce Francuzów czuć świeży powiew brzmień power-popu z nieco przekrzywionym R&B, punkiem i elektro. Dat Politics nie wchodzą przy tym w żadne istniejące konwencje, oni budują własną konwencję, nie tylko w studio, ale także na setkach koncertów na całym świecie

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →