Danny Howells

Danny Howells
House Progressive House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

The Clubbers’ DJ – taki przydomek nadali Danny’emu Howellsowi fani, oczarowani nie tylko magią jego wielogodzinnych setów, ale zachwyceni także niecodzienną otwartością i wspaniałym usposobieniem dj-a z Hastings. Regularnie odnotowywany na listach najpopularniejszych dj-ów Anglik, jest – skromnie mówiąc – nietuzinkową postacią muzycznej sceny, z którego twórczością i osobowością z pewnością warto się zapoznać.

Znany przede wszystkim z serii kompilacji pt. „Nocturnal Frequencies”, Howells swoje początki wiąże z występami w rodzinnym mieście, gdzie podczas niezliczonych imprez mieli okazję dostrzec jego talent promotorzy z całej Wielkiej Brytanii. Prawdziwa eksplozja nastąpiła, kiedy Danny dostał szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności grając podczas nocy spod znaku Bedrock, czy Babealicious, wspólnie z tak renomowanymi artystami jak John Digweed. Nie trzeba było długo czekać – propozycje bookingów napłynęły najpierw z Europy, a później z całego świata. Od tamtej pory niewątpliwe zdolności Danny’ego rozwijane są nieprzerwanie, a ich odzwierciedleniem są, oprócz genialnych wręcz livesetów, liczne kompilacje, remiksy oraz własne produkcje.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Oryginalny, inspirowany wieloma gatunkami, a jednocześnie tworzący spójną i logiczną całość styl Howellsa oddają zmiksowane przez niego płyty, a w szczególności wydana ostatnio nakładem Global Underground „24:7”. Muzyka grana przez Danny’ego określana jest jako „deepsexyfuturistictechfunkhouse” – długość tego terminu idealnie wręcz oddaje różnorodność oraz barwność typowego howellsowego brzmienia, na które składają się nie tylko wyśmienite płyty, ale także ich niesamowicie trafny dobór. Warto wspomnieć też o równie udanych remiksach Danny’ego oraz niedawna produkcja „Spikes”.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →