Danny Graham

Danny Graham
House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Portsmouth

Danny Graham pochodzi z Portsmouth, gdzie grał już chyba wszędzie gdzie tylko się da, co i tak nie oznacza wielu miejsc, gdyż scena taneczna w tym mieście praktycznie nie istnieje. Jednak ta frustrująca sytuacja wcale nie obezwładnia tego młodego i utalentowanego artysty.

Jeżeli chodzi o miksowanie płyt, Danny jest zwycięzcą pierwszego didżejskiego konkursu w Portsmouth, który odbył się 4 lata temu. Wtedy to wraz z innym przyjacielem postanowili wystartować z własnym cyklem imprez, który niestety nie wypalił. „Byłem zbyt naiwny – zarówno muzycznie, jak i na froncie promotorskim i biznesowym” – komentuje Graham. Po wielu miesiącach spędzonych na poszukiwaniu własnego stylu w „zaciszu” swojego pokoju postanowił spróbować jeszcze raz. Pod koniec 2003 roku znów zaczął otrzymywać propozycje gry, co było rezultatem pojawienia się w magazynie „IDJ” w sekcji „Top Tapes”. Niedługo potem wystąpił także w programach Robotnik Dave’a Robertsona i Solid Sounds Dave’a Elliota w nowojorskim Proton Radio.

O rosnącej pozycji Grahama może świadczyć też fakt prowadzenia własnego programu w amerykańskim radiu internetowym Eccentric Beats. Audycja o nazwie UK Underground emitowana jest co środę i prezentuje godzinny set gospodarza oraz miks zaproszonego gościa. Dotychczas w programie zagrali Kingkade i Anthony Pappa. Wszystko wskazuje więc na to, że upragniony przełom w karierze jest coraz bliżej…