Danny Byrd

Danny Byrd
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Danny Byrd to jeden z pierwszych artystów którzy związali się z wytwórnią Hospital Records, która od połowy lat 90tych ubiegłego stulecia wyznacza ton soulfulowego i funkowego drum&bassu. Już pierwsze, hospitalowe wydawnictwa Dannego, czyli singiel „Do It Again” i „Changes” wydane w 2000 roku były przełomem w pojmowaniu drum&bassu, który za sprawą unikalnego stylu Byrda zyskał housowe i rhythm’n’bluesowe elementy.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Niecały rok później kiedy to w audycji Fabio na BBC Radio One zaprezentowany został po raz pierwszy utwór London Electricity „Wishing Well” zremiksowany przez Dannego Byrda, stało się jasne że „Byrd-man” to nowa, wielka postać sceny drum&bass. Kolejne wydawnictwa powiększyły jeszcze bardziej pozycję Dannego, dla którego od samego początku ważniejsza była jakość a nie ilość. Każdy jego singiel od czasów „Do It Again” i „Changes” spotyka się z niesamowitym wręcz uznaniem. Jego muzykę grają najwięksi przedstawiciele świata drum&bass, a on niestrudzenie zaskakuje co raz to nowymi parkietowymi hitami, wydawanymi pod szyldem Hospital, ale także V Recordings, Spearhead, czy Advanced.

 

Na przestrzeni ostatnich lat Danny Byrd zyskał także uznanie jako wiodący imprezowy DJ. Prawie non-stop w trasie od Los Angeles do Paryża, od Rumunii po Norwegię, w planach Chiny i Korea, ale nie zapomina także o swoich wiernych brytyjskich fanach. Mogą oni go usłyszeć w londyńskich klubach Herbal, Fabric a także na legendarnych imprezach „Hospitality” w klubie Heaven.

 

W roku 2008 oprócz wielu niezapomnianych setów zagranych na całym świecie, Danny Byrd dostarczył nam także długo oczekiwany, debiutancki album. Nosi on tytuł „Supersized”, co doskonale przedstawia wielką klasę producencką jaką pokazuje Danny Byrd na tym albumie. Materiał ten jest pełen bezkompromisowych, porywających utworów jak chociażby czerpiący garściami z old-schoolowego jungle – „Shock Out”, czy wręcz skandalicznie imprezowy, rozsadzający parkiety – „Wierd Science”

DJ Chart | Danny Byrd | 02.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Danny Byrd Sweet Harmony Feat. Liquid (Jungle Mix)
2 Top Cat, Chase & Status Ruffest Gun Ark (Chase & Status Mix) StreetLife
3 Sub Focus Could This Be Real (Sub Focus DnB Remix)
4 Break Crunchy Critical Music
5 Example Won't Go Quietly (Cyantific Remix) Data Records
6 Delano Big Bad and Heavy (Logistics Remix) Philly Blunt Records
7 Hamilton Hopelessly Addicted Frequency Records
8 Dirtyphonics Teleportation Audio Porn
9 Danny Byrd Red Mist VIP
10 Logistics Transporter
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →