Dan Ghenacia

Dan Ghenacia
Deep house Minimal Tech House Techno
Kraj:
Francja
Miasto:
Paryż
Wytwórnie:

Dan Ghenacia jest kwintesencją paryżanina, tak najlepiej można określić jego charakter

Styl Muzyczny Ghenacii – od czasu debiutu w połowie lat 90. – nie zmienił się, niezależnie od trendów, rozmiaru danceflooru czy krążących opinii. Jego sety, powolne deepowe a zarazem intensywne przesączone są minimalowymi basslinemi, kuszącymi beatami oraz rozbrajającym groovem, tworząc mroczną intymną całość..

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

O Ghenacii zrobiło się głośno za sprawą jego porannych niedzielnych imprez Kwality na starej łodzi Le Batofar zadekowanej w porcie rzeki Seine na Południu Paryża. Imprezy te miały charakter spotkań nocnych klubowych marków z dj’ami którzy po graniu nie mieli co ze sobą zrobić. Ghenacia był tam rezydentem w latach 1998 – 2001.

W 2001 roku zaczął swą miedzynarodową karierę, grywał w takich klubach jak Fabric (London), Secret Sundaze (London), Tenax (Florence), Back 2 Basics (Leeds) oraz na imprezach w Berlinie, Barcelonie, Moskwie i innych.

W 2004 roku Ghenacia rozpoczął inną niedzielną rezydenturę w paryskim Le Zebre, starym teatrze na wschodzie Paryża. Noce pod szyldem ‘Freak’N’Chic’ night (taką też nazwę nosi jego wytwórnia) szybko stały się najbardziej rozpoznawalną marką w mieście, co w konsekwencji spowodowało powtórzenie cyklu w roku następnym z gwiazdami takiego formatu jak Damian Lazarus, Steve Bug, Luciano, Magda, Guido Schneider, John Tejada, Craig Richards oraz jego Freak’N’Chic label-mates Jamie Jones, Dyed Soundroom, :Terry:  Andrea Ferlin, tworząc najbardziej muzycznie inspirującą noc w Paryżu.

W kwietniu Le Zebre zakończył swą działalnośc na letni sezon, więc Ghenacia zachęcony popularnościa poprzednich immrez przeniósł się spowrotem na Le BAtofar tworząc nowy cykl Puzzle- undergroundowe dźwięki Paryża dla jego undergroundowych mieszkańców.

W 2000 roku Ghenacia regularnie zaczyna występować na Ibizie, w 2002 zagrał swój pierwszy set na imprezie Circo Loco w DC10 – po tym jak promotorzy usłyszeli jego set z imprezy Kwality @ LE BATOFAR. Zagrał tam jeszcze dwa razy w 2003 roku, udalo mu się również wystąpić dla Manumisiion w Music Box oraz w Undergroundzie.

Już w 2004 Ghenacia grywał na Circoloco regularnie co tydzien, tak jak i w Undergroundzie oraz 4 razy na We Love w Space. Tych ostatnich imprez z resztą został oficjalnym rezydentem  juz w 2005 roku, kiedy również grywał w każdy poniedziałek na Circoloco. Sytuacja powtórzyłą się w 2006 roku

Jeśli chodzi o produkcje, Ghenacia współtworzył juz od 99 z takimi artystami jak David K, Phil Weeks, Sweet light czy David Duriez, wydając na takich labelach jak: Crosstown Rebels, Cyclo, Brique Rouge i jego własnym Freak‘N’Chic.

Jego produkcja “Traffic Jam/Poisson Bocal” narobiła sporo zamieszania na Ibizie 2006 a grana była przez takie tuzy jak Laurent Garnier, Nic Fanciulli, James Zabeila, Damian Lazarus, Clive Henry, Mr C, Konrad Black, Ame i wielu innych.

Jego pierwsza kompilacja Cd została wydana w 99 roku nakładem MAgic Green, kolejne ukazywały się na Families, Warm Music czy Cyclo… w Sierpniu Ghenacia nagrał seta dla Dj Mag’a z serii Face Off wraz z Jennifer Cardinii

w 2003 stworzył Label Freak’N’Chic a pierwszym release’m było W.A.R.R.I.O’s “9am” . wokół wytwórni skupieni są tacy artyści jak David K, U&I (Ghenacia and David K), Shonky, Sweetlight, System of Survival, Jamie Jones, :Terry:, Sebastien Bouchet, Jose De Divina, Jerome Pacman czy Andrea Ferlin – większośc z nich po raz pierwszy miała okazję coś wydać własnie u Ghenacii.

„Lubie odkrywac nowe talenty, jest to jedna z większych przyjemności  jaką daje własna wytwórnia. Ta możliwośc sprawia że nie stoimy w miejscu. Nikt nie jest przypisany na stałe do mojej wytworni, wszyscy mają wolną rękę, jestem wolny i chcę aby inni też mieli takie poczucie.” – mówi Ghenacia

Już wkrótce zostanie wydana pierwsza kompilacja labelu Freak n’Chic nazwana ‘Rendevous’. Będzie zawierała 12 utworów przygotowanych specjalnie na tę okazję przez  takich artystów jak Jamie Jones, Shonky, David K, :Terry:, Ghenacia i innych…

DJ Chart | Dan Ghenacia | 11.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Alexkid Shesgottoleave Freerange
2 LD NERO Washback PAL SL
3 Marcos Cabral Get Get Get Hamilton Dance
4 K Alexi The Dream Syncrophone
5 The Analogue Cops Why You Love Me Restoration Records
6 JT Donaldson Gaia (Lance's Drum Dub) Bang The Box
7 WK7 Higher Power Power House
8 Efdemin Nighttrain (Fred P Reshape) Dial Records
9 Tony Lionni Astroblack Modelisme
10 Anton Zap Unknown Ethereal Sound
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →