Damian Lazarus

Damian Lazarus
Ambient Electronic Experimental House Tech House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Damian Lazarus, rodowity londyńczyk, od wielu lat jest aktywnym animatorem sceny elektronicznej. Już jako 14-letni chłopak skompletował parę decków i od tamtej pory niestrudzenie doskonali swój warsztat. Nieprzypadkowo uważa się go za jednego z największych współcześnie magów sztuki DJ-skiej. Mogli się o tym przekonać uczestnicy festiwalu Audioriver – wg. opinii wielu fachowców był najjaśniejszą gwiazdą imprezy.

Tytuł „króla undergroundowej muzyki tanecznej” przyznany mu przez brytyjskie media nie jest w żadnym razie przesadą. Perfekcja techniczna oraz wielka wyobraźnia i wszechstronność w doborze repertuaru czyni z niego postać daleko wykraczającą poza poziom jednosezonowych „gwiazdeczek”. Historię muzyki tanecznej poznał od podszewki, jeszcze na przełomie lat 80/90 XX wieku – począwszy od HipHopu, electro, house, harcore i jungle. Nie bez znaczenia w jego bogatej biografii jest też kariera dziennikarska – w czasie pracy dla magazynu Dazed and Confused przeprowadził dziesiątki wywiadów. Wśród rozmówców znaleźli się tak wielcy gracze światowego show businessu jak KRS-One, Chuck D, Wyclef Jean czy Photek!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gdy dodamy do tego pracę w London Records (jako A&R), City Rockers czy wreszcie prowadzenie własnej wytwórni – mającej status kultowej Crosstown Rebels, wyłania się nam postać iście renesansowa. Najnowszym projektem Lazarusa jest produkcja solowego albumu, którego wydaniem ma się zająć najpopularniejsza dziś wytwórnia taneczna Get Physical (Booka Shade, M.A.N.D.Y., DJ T.).

DJ Chart | Damian Lazarus | 09.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Damian Lazarus, The Ancient Moons Lovers' Eyes (Mohe Pi Ki Najariya) (Carl Craig Remix) Crosstown Rebels
2 The Pyramids Memory Ritual (Extended Version) disko B
3 Fur Coat U Turn (Original Mix) Crosstown Rebels
4 David Pher Footsteps (Original Mix) Gruuv
5 Fabio Florido Houston (Original Mix) Minus
6 Butch, Hohberg Rebirth (Original Mix) Otherside Music
7 Caribou Our Love (Daphni Mix) City Slang
8 Boris Ross Fusion (Original Mix) Syndikaat Records
9 SIS Breakers Paradise (Original Mix) Rebellion
10 Rhye 3 Days (Original Mix) Loma Vista - Republic
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →