DAAB

DAAB
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

DAAB na Fb https://www.facebook.com/daabmuzyka/info?tab=page_info DAAB-„muzyka serc” — najbardziej rozpoznawalna grupa reggae w Polsce. Zespół załozyli w marcu 1983 r. w Warszawie: Dariusz Gierszewski-bębny, Andrzej Zeńczewski wokal/gitara, Artur Miłoszewski/bas i Piotr Strojnowski/wokal/gitara .. W 1984 roku DAAB zadebiutował w radio pieśnią o wolności „Przed nami wielka przestrzeń” z singla firmyTonpress -strona B zawierała osobistą wypowiedz do przyjaciela ,który popełnił samobójstwo-piosenkę „Do Plasicka”.Tak już pozostało -DAAB prezentował uniwersalny przekaz na bazie swoich życiowych doświadczeń.Wkrótce do zespołu dołączyli Jacek Szymoniak /klawisze/ i Jarek Woszczyna /alt sax/ mający ogromny wpływ na brzmienie utworów z pierwszej płyty,których większość powstała już w 1983r. Ogromną popularność zyskał pierwszy album grupy Daab a wraz z nim największy przebój w historii Daabu i całego polskiego reggae.”Ogrodu serce” (znany pod nazwą „W moim ogrodzie”). Kolejną płytę- „Ludzkie uczucia”. zespół nagrał w 1986 roku .Wział w niej udział również Andrzej Krzywy/ póżniej De Mono/ na wokalu,.Lata 80-te to występy na wszystkich dużych festiwalach rock,reggae/Jarocin-kilkanaście razy ,Reggae nad Wartą ,,MuzycznyCamping Brodnica/co roku2te same”gwiazdy”Dżem,DAAB/- Reggae.Pod strzechą.OpoleFestiwal PP , itditd .Podczas Reggae is King w ArenaPoznań -Adrian Sherwood-legenda mixu/dub w Europie/który współpracował ze światowymi gwiazdami reggae,Depeche Mode itp/wyraził się o grupie-” ten band znalazłby robotę/job/ na Jamajce.DAAB odbył wtedy także trasy koncertowe na tzw zachodzie Europy-15razy Berlin Zach,Francja/m.in GibusClub-Paryż -gdzie grali ThePolice i Deep Purple/,Amsterdam MELKWEG-znany z występow Led Zeppellin-do dziś kultowy klub , wspólne koncerty z LKJ /LintonKwesiJohnson/,TwinkleBrothers ,
Rosja,Mołdawia,Gruzja,Litwa. Rok 1989 przyniósł trzeci album („III”), Trzy lata później zespół zdecydował się na ponowną rejestrację tych utworów wydając je – wraz z hymnem „Redemption Song”, jako pierwsza płytę kompaktowa w dyskografii grupy).
Swoją dziesiątą rocznicę Daab uczcił wydaniem składankowego albumu „To co najlepsze 1983-93”. Nie była to typowa składanka, ponieważ wszystkie umieszczone na niej piosenki muzycy nagrali ponownie, przydając im w ten sposób energii i studyjnego blasku. DAAB wciąż współtworzą jego założyciele: Andrzej Zeńczewski-śpiew, Dariusz Gierszewski -bębny i Artur Miłoszewski-bas. Na koncertach zespół gra swoje najbardziej znane utwory, jak: „Fala ludzkich serc”, „Kalejdoskop moich dróg”, „Fryzjer na plaży”, „W moim ogrodzie” Nie wolno” „Przed nami wielka przestrzeń” wzbogacajac występy rozbudowanymi improwizacjąmi ,ale też coverami Boba Marleya.Na koncerty przychodzi publiczność od 15 -50 lat łącząc się w pozytywnym transie.. DAAB po latach przygotowuje nową,studyjną płytę przypominając, że hasło „Daab – muzyka serc” jest przesłaniem. DAAB – aktualny skład: Andrzej Zeńczewski-wokal,gitara,Darek”Misiek”Gierszewski-bębny,Artur”Milowy”Miłoszewski-bas,Grzegorz Rytka-sax,Piotr”
Korzeń”Korzeniowski-trąbka,Jacek „Puchacz”Wojcieszuk- gitara,Marek Makles-instr.klawiszowe

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →