Crystal Castles

Crystal Castles
Electro Synth Pop
Wytwórnie:

Nie można przejść obojętnie obok Crystal Castles – intrygują i prowokują swoją muzyką, zachowaniem i wyglądem. Ich muzyka odpowiada najnowszym trendom muzycznym – jest taneczna, melodyjna, ale zarazem ostra i bezkompromisowa.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Duet tworzą Kanadyjczycy – Alice Glass i Ethan Kath. Początkowo zespół funkcjonował jako solowy projekt Ethana. Alice dołączyła w kwietniu 2005 roku nagrywając próbne wokale do wcześniej przygotowanych podkładów. Efekt został opublikowany na Myspace. Zanim powstały właściwe kompozycje do Crystal Castles zaczęły dobijać się wytwórnie.

 

Wczesną wiosną 2008 roku premierę miał ich debiutancki album, który jest właściwie wzorcowym przykładem tego, jakie brzmienia są teraz najmodniejsze. Elementy disco mieszają się tu z przesterowanymi liniami basowymi i dźwiękami rodem z gier komputerowych, a wszystko to okraszone przetworzonym głosem Alice. Punkowy brud i klubowa energia łączą się tworząc nową jakość.

 

Zespół zdobył nawet nominację do NME Award w kategorii „Najlepszy zespół zagraniczny”. Ale nie tylko muzyka Crystal Castles ma ogromną siłę rażenia – w głosowaniu czytelników magazynu NME to właśnie Alice Glass stanęła na czele listy najbardziej „cool” muzyków. Zespół zaprawiony jest też w bojach koncertowych, a niektóre jego występy przechodzą do historii.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →