Clipz

Clipz
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Bristol

Dj Clipz dorastał w elektryzującej atmosferze d’n’b lat 90-tych. W wieku 21 lat zaczął tworzenie własnych utworów w swoim domowym studio. To także czas współpracy z Mc GQ, której wynikiem jest wydanie kilku utworów dla Emcee Recordings.

 

Wczesne produkcje Clipza – „Mystic Amen” i „Cuban Links” zwróciły uwagę DJ Krusta, DJ Die’a oraz Roni Size’a co w konsekwencji spowodowało podjęcie współpracy z legendarną wytwórnią Full Cycle.

 

Kolejne produkcje Clipza sprzedały się w dziesiątkach tysięcy sztuk, a są wsród nich takie hity jak: „Sound Boy”, „Cocoa”, „Slippery Slopes” i „New Generation”. Clipz wydał także kilka utworów z DJ Die – „Black Doves”, „Monorail” i „Number 1”.

 

W 2006 Clipz otworzył własny label – Audio Zoo Recordings, a w 2007 roku jego największymi hitami stały się „Download’ i ‘Rubbish’, które szybko zyskały miano „The Biggest selling D’n’B Record of the Year”.

 

W 2008 roku Clipz dalej umiejętnie buduje swoją pozycje na światowej scenie d’n’b, grając we wszystkich zakątkach globu oraz występując w comiesięcznych programach Radio Show w KISS FM 101.