Claude VonStroke

Claude VonStroke
House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
San Francisco
Wytwórnie:

To, co rozpoczęło się jako przypadkowy booking, pod wymyślonym naprędce pseudonimem, na urodzinowej imprezie przyjaciela w 2005 roku, przerodziło się w międzynarodową karierę Barclaya Crenshawa aka Claude VonStroke.

W 2004 roku Barclay założył tech-funkową wytwórnię DirtyBird. Pomysł na założenie labelu zrodził się podczas produkcji pięciogodzinnego DVD o muzyce elektronicznej – Intelect.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Projekt zajął Barcleyowi dwa lata i przedstawiał ponad 35 czołowych postaci, włączając takie gwiazdy, jak Derrick May, Swayzak, Derrick Carter, Deep Dish oraz Theo Parrish. Głównym celem projektu Intelect było stworzenie DVD, które pomogłoby młodym Djom i producentom w rozwinięciu ich karier w muzyce elektronicznej. Pierwszym zaś rezultatem było założenie przez Crenshawa jego własnej wytwórni oraz rozpoczęcie kariery producenckiej pod aliasem Claude VonStroke.

Od 2005 roku Dirtybird oraz VonStroke wydali ponad 20 Epek łączących wpływy zarówno house’owe jak i stricte techniczne. Pierwszy singiel VonStroke’a, „Deep Throat”, został sprzedany przez 10 labeli w samym 2005 roku.

Sukces tego wydawnictwa został powtórzony przez „Who’s Afraid of Detroit”,
uznany za absolutny hit 2006 roku miedzy innymi przez Richiego Hawtina.

Niedługo po tym Claude wydal debiutancką płytę „Beware of the Bird”, która została doskonale przyjęta przez krytyków i zarazem ugruntowała jego pozycję jako jednego z najbardziej utalentowanych producentów undergroundowej muzyki tanecznej. Dzięki temu miał okazję wydać ponad 25 remiksów dla najróżniejszych stylistycznie artystów, od Rapture po Kevina Saundersona.
Obecnie Claude ciągle podróżuje po całym świecie, grając w najlepszych klubach, prezentując swe porywające sety DJ-skie, prowadzi dwie wytwórnie oraz przygotowuje się do wydania drugiego autorskiego albumu.

DJ Chart | Claude VonStroke | 08.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Claude VonStroke CaliFuture Feat. Barry Drift (Original Mix) dirtybird
2 Claude VonStroke Eye I Eye (Original Mix) dirtybird
3 Gene Farris Move Your Body (Original Mix) Relief Records
4 Chambray Ghetto Giants (Original Mix) Ultramajic
5 Marc Houle Cola Party (Original Mix) Items & Things
6 Mark Starr Mortem (Original Mix) Sounds Of Sumo
7 Pirupa Da Muzik (Original Mix) Snatch! Records
8 Laura Jones Embrace (Original Mix) Leftroom
9 Robosonic Dedicated (Original Mix) Off Recordings
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →