Clara Hill

Clara Hill
Nu Jazz Soul
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Clara Hill to gwiazda popularnej wytwórni Sonar Kollektiv, znana ze współpracy z kolektywem Jazzanova.

Clara Hill to od lat postać niezwykle ceniona w gronie miłośników nu-jazzu i nowoczesnego soulu. Przez lata nagrywała z tak wybitnymi producentami nu-jazzowej i tanecznej sceny jak King Britt, Viktor Duplex, George Levin, At Jazz czy Jazzanova.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na debiutanckim krążku „Restless Time” niezwykle błyskotliwie zinterpretowała tradycję czarnego groove: od wokalnego jazzu po głęboki soul. Kolejny krążek, entuzjastycznie przyjęty „All I can Provide” był płytą dojrzalszą i bardziej różnorodną – granie nu jazzowe, wibracja deep house, piękne akustyczne ballady czy fragmenty big bandowe pozwalały zabłysnąć wspaniałym producentom, przede wszystkim zaś pokazywały skalę talentu i niebanalną artystyczną osobowość Clary.

Hill okrzyknięto objawieniem europejskiej sceny. Jej najnowszy krążek „Sideways” po raz kolejny zaskakuje – to znakomite piosenki, przeważnie w kameralnym klimacie, zdradzające inspiracje akustycznym folkiem. Clara wciąż doskonale odnajduje się w repertuarze tanecznym, jednak przede wszystkim to pastelowe kompozycje o lekko jazzujacym zabarwieniu wprowadzają nową jakość nie tylko do katalogu berlińskiej Sonar Kollektiv.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →